Pozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwe, ale kiedy uda się to osiągnąć, przynosi wiele satysfakcji. Czujemy, że udało się osiągnąć cel, poprawia się nie tylko wygląd, ale przede wszystkim samopoczucie. Ale chociaż sama utrata wagi, to już bardzo wiele, to jednak musimy pamiętać także o tym, by odpowiednio zadbać o wygląd skóry, by wciąż była jędrna i elastyczna.

Miejsca, które są najbardziej problematyczne to oczywiście: brzuch, uda, pośladki i ramiona. To obszary, na które warto zwrócić szczególną uwagę. A jak wiadomo nic tak dobrze nie wzmocni ciała i przyspieszy proces odchudzania jak ćwiczenia. Dzięki regularnym treningom nie będzie problemu z mało elastyczną skórą. Jeśli nie przepadasz za wysiłkiem fizycznym, możesz wybrać coś mało męczącego, np. pływanie, bieganie, jazdę na rowerze lub pilates. Pobudzenie ciała, nawet do niewielkiego wysiłku, da zauważalne efekty, jeśli będziemy pamiętać o regularności.

DOMOWY SZAMPON OCZYSZCZAJĄCY? OTO NASZ PRZEPIS!

Aby ujędrnić skórę warto też zacząć stosować peelingi. W ten sposób pobudzimy krążenie krwi i rozbijemy cellulit, uzyskując efekt gładkiej skóry. Można skorzystać z gotowych preparatów lub samodzielnie przygotować peeling z soli lub zmielonej kawy.

Warto także wyposażyć się w specjalistyczne kosmetyki, które zwiększą elastyczność, mocno i widocznie ujędrnią i wygładzą skórę. Najlepszym wyborem będę produkty, w których składzie znajdziemy kofeinę, ekstrakt z kasztanowca i wyciąg z alg.

WYGLĄD DŁONI I PAZNOKCI – WYCZYTASZ Z NICH WSZYSTKO NA TEMAT STANU ZDROWIA

Aby wygładzić skórę i wzmocnić jej elastyczność dobrze sprawdzi się tzw. szczotkowanie ciała na sucho czyli masaż szczotką. To skuteczny sposób na pobudzenie krążenia, ujędrnienie i wygładzenie. W dodatku to także świetny detoks i wsparcie układu odpornościowego.