Tragiczna śmierć księżnej Diany 31 sierpnia 1997 powaliła na kolana cały świat. Księżna Walii doznała poważnych obrażeń w wypadku samochodowym podczas wizyty w Paryżu. Podobno przemieszczała się samochodem ze swoim partnerem Emadem „Dodi” Fayedem. Gazeta Oprah Daily donosi, że we wczesnych godzinach porannych Diana i Dodi wsiedli do samochodu z ochroniarzem. Kierowca, Henri Paul jechał niemalże 70 mil na godzinę, chociaż ograniczenie prędkości ograniczało ją do 30 mil na godzinę. Stracił kontrolę nad pojazdem i wpadł na słup stojący na autostradzie. Zarówno kierowca, jak i Fayed odeszli na miejscu, lecz Diana wciąż walczyła o życie w pobliskim szpitalu.

Diana doznała wstrząśnienia mózgu i poważnego urazu klatki piersiowej, który okazał się przyczyną jej śmierci. Lekarze operowali Lady Di przez dwie godziny, ale nie byli w stanie uratować matki dwójki dzieci. Ostatecznie księżna zmarła z powodu krwotoku wewnętrznego kilka godzin po katastrofie. Przyjaciel Diany otworzył się niedawno na temat ostatniej rozmowy telefonicznej z księżną, która odbyła się na kilka godzin przed jej śmiercią.

Iga Krefft jak księżna Diana. Ta stylizacja zwali Cię z nóg

Lady Di w ostatniej rozmowie telefonicznej opowiadała o dzieciach i nowym początku

Według People Magazine, Richard Kay był ostatnią osobą, która rozmawiała przez telefon z księżną Dianą. Królewski reporter opowiedział, o czym mówiła tuż przed śmiercią. „Rozmawiałem z nią tamtej nocy. [Policja] powiedziała, że ostatni telefon, który wykonała, był do mnie”, opowiada Kay w filmie dokumentalnym „Diana”, który został wyemitowany w Wielkiej Brytanii. Kay twierdzi, że Diana chciała wrócić i zobaczyć swoich chłopców. Chociaż była szczęśliwa, nie mogła się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim życiu. „Była zdesperowana, chciała spróbować od nowa i zacząć robić w życiu zupełnie coś innego”, twierdzi przyjaciel Lady Di. Dokument pojawił się zaledwie kilka dni przed spotkaniem księcia Williama i księcia Harry’ego, którzy mieli odsłonić pomnik ku czci matki.

Ula Chincz wygląda jak księżna Diana? Musisz zobaczyć to zdjęcie!

Sonda

Lady Di

Oglądaliście dokument o Dianie Spencer?