Do wyboru kosmetyków podchodzimy coraz bardziej świadomie. Analizujemy składy zwracamy uwagę na to, czy produkty są ekologiczne i wegańskie. Pewnie wiele z Was wie, czego powinnyśmy unikać w składzie produktów. Dzisiaj przychodzimy z małym przypomnieniem i ściągą, z której dowiecie się, bez czego spokojnie mogą obejść się produkty po które sięgamy na co dzień.

ZOBACZ: 3 TOPOWE KOSMETYCZNE MARKI, KTÓRE MAJĄ W OFERCIE PRODUKTY WEGAŃSKIE

Przy zakupie kosmetyków często kierujemy się pięknym opakowaniem i jeszcze piękniejszym zapachem. Jasne, to bardzo istotne, ale kiedy przyjrzymy się z bliska liście składników produktów… Często załamujemy ręce. Poniżej znajdziecie kilka składników, na które szczególnie powinnyście zwracać uwagę.

silikony i oleje

To silikon y sprawiają, że skóra i włosy stają się delikatne i miękkie. To jednak koniec ich zalet. Składniki te tworzą na skórze wodoodporną warstwę, ale nie mają żadnych właściwości nawilżających. Mogą blokować pory i sprzyjać powstawaniu zaskórników. Podobny efekt gładkości zapewnią oleje mineralne, jednak utrudniają przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry oraz włosów.

parabeny, sztuczne barwniki

Parabeny, czyli najpopularniejsze środki konserwujące stosowane w kosmetykach. Znajdziecie je w większości produktów dostępnych na rynku. Mogą powodować zaburzenia hormonalne, mogą także powodować różnego rodzaju alergie. Osoby z wrażliwą skórą powinny także unikać sztucznych barwników. Zarówno syntetyczne, jak i te pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego mogą podrażnić skórę wymagającą szczególnej troski.

sole aluminium

Aluminium to powszechnie używany składnik antyperspirantów. Niestety coraz częściej słyszymy o tym, że pierwiastek ten zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka piersi. Ale to nie wszystko… Wpływa również negatywnie na nasz układ immunologiczny. Podczas wizyty w drogerii dokonuj świadomych wyborów. Sięgnij po dezodoranty wolne od soli aluminium, np. marki CD.

ZOBACZ TEŻ: 5 SKŁADNIKÓW, KTÓRYCH POWINNAŚ UNIKAĆ JEŻELI MASZ SUCHĄ SKÓRĘ

Zwracacie na to uwagę?

Tym składnikom dziękujemy... Szkodliwe substancje w kosmetykach, czyli...