Korektor to absolutny niezbędnik, który skutecznie tuszuje zaczerwienienia, ciemne kręgi pod oczami i opuchnięcia. Samo znalezienie odpowiedniego odcienia i formuły jest trudnym zadaniem, nie wspominając już o sposobie jego aplikacji…

ZOBACZ TEŻ: ŚWIĄTECZNE PREZENTY KTÓRE SĄ TAK UROCZE, ŻE BĘDZIESZ CHCIAŁA KUPIĆ JE DLA SIEBIE

Przez wiele lat wydawało nam się, że wiemy jak odpowiednio nałożyć korektor. Chyba każda z nas zna tą magiczną poradę „Kup korektor o ton jaśniejszy niż Twój odcień skóry, dzięki temu unikniesz ciemnych plam pod oczami”.

Artysta Makijażu Make Up For Ever Nick Lujan wyjaśnia Znalezienie właściwego odcienia korektora może być trudniejsze niż nam się wydaje. Większość osób myśli, że najlepiej jest wybierać dużo jaśniejszy kolor, aby zamaskować ciemne kręgi pod oczami.

Prawda jest zupełnie inna. Makijażysta dodaje: Tak naprawdę najlepiej jest wybierać odcień najbardziej zbliżony do naszego koloru skóry. Zbyt jasny korektor może stworzyć wrażenie obrzęku, a także sprawić, że skóra pod oczami nabierze szarego, ziemistego wyglądu .

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻYŚCI ZAPEWNIAJĄ, ŻE WYKONAJĄ PROFESJONALNY MAKE UP TYM JEDNYM PĘDZLEM!

Na tym nie kończą się jego wskazówki. Makijażysta zdradził również sposób na to, jak sprawnie zatuszować cienie pod oczami – nachyl głowę do klatki piersiowej i popatrz w lusterko. W takiej pozycji odkryjesz najciemniejsze obszary, które wymagają pokrycia korektorem.

Stosujecie te sztuczki?