W 6. i zarazem ostatnim sezonie The Crown twórcy serialu przedstawią losy brytyjskiej rodziny królewskiej z przełomu lat 90. i 00. Widzowie zobaczą wczesną młodość księcia Harry’ego i Williama. Pojawi się również Kate Middleton i moment pierwszego spotkania przyszłych małżonków na terenie Uniwersytetu St. Andrews w Szkocji.

Helena Bonham Carter dosadnie o kontynuacji serialu The Crown

Wśród najważniejszych wątków fabularnych znajdzie się również przedstawienie tego, jak potoczyły się dalsze losy Diany i Karola po głośnym i bolesnym rozwodzie. W ostatnich odcinkach zostaną pokazane ostatnie wakacje księżnej spędzone z Dodim Fayedem nad Morzem Śródziemnym, a także moment ucieczki z hotelu Ritz w Paryżu.

The Crown sezon 6: jak będzie wyglądać wypadek księżnej Diany

Księżna Diana zginęła wraz ze swoim partnerem Dodim Fayedem w wypadku samochodowym w tunelu Pont de l’Alma w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku. Dokładny moment wypadku nie zostanie pokazany w naszym serialu ­­przekazali twórcy The Crown w oficjalnym komunikacie umieszczonym w brytyjskich mediach.

Ekipa filmowa uspokoiła opinię publiczna i wyjaśniła, że sam moment tragicznej śmierci Diany nie zostanie przedstawiony w serialu, jednak wszystkie okoliczności poprzedzające oraz wydarzenia tuż po śmierci księżnej zostaną odtworzone w najnowszych odcinkach. Pokażemy wcześniejsze rzeczy: jak samochód opuszcza The Ritz po północy, jak gonią go paparazzi i potem rozmowy brytyjskiego ambasadora we Francji z ministerstwem spraw zagranicznych i medialną burzę, która miała miejsce rano – wyjaśniali w rozmowie z Deadline. Sceny mają również przedstawiać śledczych badających teren oraz sprowadzenie przez Karola trumny z ciałem byłej żony.

Fragmenty serialu „The Crown”, które zdenerwowały fanów

Temat tragicznego wypadku nadal budzi kontrowersje. Okazało się, że twórcy produkcji przygotowali wierną replikę samochodu, w którym zginęła księżna Diana. Według Daily Mail czarny mercedes ma wygięte przednie koło, zgniecioną maskę i deskę rozdzielczą wystającą z przedniej szyby. Jeden z informatorów brytyjskiego tabloidu powiedział, że może to wywołać spore zamieszanie: myślę, że wiele osób uzna to za dość chore, że weszli w takie szczegóły, aby odtworzyć, jak samochód został rozbity. Może to spowodować wiele zmartwień rodzinie królewskiej. Gdyby to była jakakolwiek inna rodzina, nie jestem pewien, czy by to zrobili.

Elizabeth Debicki o The Crown 

Serial The Crown spotkał się z krytyką w sposobie przedstawienia losów księżnej Diany. Elizabeth Debicki, która odgrywa jej postać powiedziała w wywiadzie dla Radio Times: Zawsze było dla mnie jasne, że nigdy nie wiadomo, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami, a reżyser interpretuje to, co mogło się wydarzyć.

Zdjęcia do 6. Sezonu The Crown rozpoczeły się we wrześniu 2022 roku. Oficjalna data premiery najnowszych odcinków nie została jeszcze podana.