Synonim lata, nasz ulubiony wakacyjny owoc i podstawa letnich sałatek. Promowany w koreańskiej rutynie pielęgnacyjnej ma swój moment na arenie międzynarodowej. Wiedziałaś, że arbuz ma wiele właściwości pielęgnacyjnych, które pozytywnie wpływają na Twoją skórę?

Arbuz w 92% składa się z wody, ale jego zalety wykraczają daleko poza nawadnianie. To prawdziwa bomba składników odżywczych dla skóry. Cytrulina, czyli aminokwas zawarty w arbuzie poprawia krążenie krwi i działa jak naturalny peeling, likopen zaś działa przeciwzapalnie.

ZOBACZ TEŻ: MARIAH CAREY WYJAWIŁA, W CZYM KĄPIE SIĘ DLA URODY. PRZESADZA?

Arbuz stosowany w codziennej pielęgnacji działa pozytywnie na każdy rodzaj cery, ale największe korzyści przynosi skórze ze skłonnościami do zaczerwienień, wyprysków, nadmiernego łuszczenia oraz przesuszenia.

Warto wykorzystać go w walce ze zmarszczkami, ponieważ wspaniale radzi sobie z oznakami starzenia. Dlaczego? Jest bogaty w antyoksydanty, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami.

Poważne zamieszanie wokół tego owocu zrodziło się dzięki koreańskiej marce kosmetycznej Glow. Wykorzystała nawilżające właściwości arbuza i stworzyła lekką maskę do stosowania na noc. Maseczka w mgnieniu oka zyskała uznanie wśród dermatologów oraz beauty blogerek.

ZOBACZ TEŻ: INTERNAUTKI OSZALAŁY NA PUNKCIE TEJ ŻELOWEJ MASECZKI! DOMYŚLACIE SIĘ DLACZEGO?

W przypadku domowych eksperymentów z arbuzem możesz wykorzystać go na kilka sposobów. Jeśli masz ochotę na coś bardziej zaawansowanego technologicznie, skorzystaj z jednego z wielu produktów wzbogaconych o arbuza. Poniżej znajdziecie zestawienie naszych ulubionych kosmetyków, które wykorzystują jego magiczne działanie.