Postanowiłaś schudnąć. Idzie Ci dobrze, póki nie wychodzicie gdzieś razem, na przykład do restauracji. Wtedy on zamawia talerz pełen tuczących pyszności, a Ty ubolewając nad tym, że musisz jeść sałatkę… zamawiasz to, co on. Wszystko w porządku, o ile takie „grzechy” nie przytrafiają się za często. Są jednak sposoby na to, by sprawić, że Twój facet pomoże Ci schudnąć, zamiast podsuwać pod nos kolejnego chipsa.

Niech Ci pomaga

Pracujesz? Uczysz się? Masz na głowie setkę innych rzeczy? Poproś swojego faceta, by Cię w czymś wyręczył. Może np. zrobić zakupy, pomóc załatwić jakąś sprawę. To daje Ci czas na relaks. Pamiętaj – im więcej spokoju, tym większe szanse na udaną dietę. Nie bój się poprosić faceta o pomoc. On też ma dwie ręce, niekoniecznie lewe.

Niech Cię trochę rozpieszcza

Wszystkie chcemy się czuć piękne, kochane, pewne siebie. W rzeczywistości różnie z tym bywa. Każda ma chwile zwątpienia, które zagłuszamy jedzeniem, później potęgując poczucie winy i tak w kółko. Wytłumacz swojemu mężczyźnie, aby starał się od czasu do czasu poprawić Twoje samopoczucie. Nie musi to być od razu bukiet kwiatów – czasami wystarczy komplement czy po prostu dopingowanie do sukcesu.

Znajdźcie sobie wspólne hobby

Wykup karnet na basen czy siłownię dla dwojga i zaciągnij tam swojego faceta. Skorzystacie oboje!

Namów go na dietę

Nie musi to być od razu dieta odchudzająca. Po prostu wytłumacz mu, co daje zdrowe jedzenie. A jedząc zdrowo i ruszając się schudniecie chcąc nie chcąc. Tak, łatwo się mówi, prawda? Cóż, warto ku temu zrobić pierwszy krok – na przykład upiec dobre mięso bez tłuszczu z warzywami. Żołądkiem przekonasz faceta niemal do wszystkiego.

Pomóż mu siebie zrozumieć

Wytłumacz mu racjonalnie, dlaczego chcesz schudnąć. Są tysiące powodów – zdrowie, figura, pewność siebie… Mów mu, jak się czujesz. Mężczyźni potrzebują jasnych komunikatów.

Daj coś z siebie

Ciągle piszemy o wymaganiach wobec facetów, ale przecież nie jesteśmy w samym centrum. Za to, czego potrzebujesz od niego, musisz też dać coś od siebie. Zainteresuj się jego hobby, wspieraj, bądź troskliwa. On będzie Cię wspierał, jeśli Ty wesprzesz jego.