Tatuaże to ozdoba ciała, którą wiele osób robi sobie dość bezrefleksyjnie albo pod wpływem impulsu. Ale duża grupa osób dokładnie planuje swoje wzory i nierzadko kryje się za nimi wyjątkowe znaczenie albo ważna historia. Warto dokładnie przemyśleć, jaki tatuaż chcemy uwiecznić na swojej skórze – w końcu to pamiątka na całe życie. 

Są też tatuaże symboliczne, których znaczenie jest niezmienne. Patrząc na taki wzór na czyimś ciele wtajemniczone osoby od razu wiedzą, co on oznacza oraz z kim mają do czynienia. Jednym z takich tatuaży jest wzór przedstawiający trzy małe kropki tworzące kształt trójkąta, przeważnie wytatuowane tuż przy oku albo na dłoni, między kciukiem a palcem wskazującym. To dość powszechny tatuaż, ale jego znaczenie jest dość przerażające.  

Tatuaże-bransolety. Przepiękne pomysły na kobiecy tatuaż dłoni

Trzy kropki wytatuowane na skórze znaczą “mi vida loca”, co z języka hiszpańskiego tłumaczy się jako “moje szalone życie”. To jeden z najpopularniejszych tatuaży wśród członków gangów oraz więźniów odsiadujących wyroki w zakładach karnych. Trzy kropki oznaczają przynależność i lojalność wobec gangu. To znak, że dana osoba wybrała szalone, ekstremalne życie, bez względu na to, czy społeczeństwo akceptuje ich wybory, czy nie. Członkowie gangów i więźniowie chętnie eksponują swoje tatuaże “mi vida loca”, dlatego decydują się na wykonanie ich w widocznych, rzucających się w oczy miejscach. Noszą ten wzór jak odznakę honorową. 

 

Warto wiedzieć, że istnieje jeszcze inny tatuaż z kropkami, który wprawdzie także nawiązuje do więzienia, ale nie ma nic wspólnego z gangsterstwem. To symbol pięciu kropek, z których cztery zewnętrzne reprezentują ściany celi, a piąta, środkowa – zamkniętego w nich osadzonego. To znak, że osoba z takim tatuażem spędziła czas w więzieniu. Taki tatuaż jest znany jako kwinkunks. 

Tradycyjne tatuaże to przeżytek. Te świecą w ciemności

Spotkaliście się kiedyś z takimi tatuażami?