Od jajek jadeitowych po lewatywy z kawy, Gwyneth Paltrow jest praktycznie prezesem alternatywnego leczenia. Do tej pory większość jej rad była uważana za całkowicie nieszkodliwe. Niestety jedna z metod, które poleca doprowadziła do śmierci. Chodzi o akupunkturę jadem pszczelim.

Apiterapia to długoterminowy proces leczenia z zastosowaniem produktów pszczelich. W apiterapii stosuje się między innymi miód, propolis, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele oraz jad pszczeli. Akupunktura jadem pszczelim to bardzo bolesny zabieg. Według aktorki, jeden z najskuteczniejszych, z których korzystała.

ZOBACZ TEŻ: NAUKOWCY ALARMUJĄ: NIE SŁUCHAJCIE RAD GWYNETH PALTROW! UMIESZCZANIE KAWY W…

Tradycyjna akupunktura to nakłuwanie skóry sterylizowanymi igłami. Jest bardzo bezpieczna i powszechnie chwalona za uzdrawiające możliwości. Czy zastępowanie igły żądłami żywych pszczół może być bezpieczne? Nie do końca.

Jak wynika z raportu opublikowanego w Journal of Investigational Allergy and Clinical Immunology, metoda ta doprowadziła do pierwszej śmierci. Wszystko z powodu silnej reakcji alergicznej. 55-letnia pacjentka korzystała z apiterapii przez ponad dwa lata. W ten sposób łagodziła napięte mięśnie oraz stres.

Podczas jednej z sesji straciła przytomność. Natychmiast przewieziono ją do szpitala. Niestety, lekarze nie zdołali uratować jej życia. Zmarła w wyniku niewydolności wielonarządowej. Sprawa wciąż nie została wyjaśniona. Eksperci twierdzą, że jej reakcja nie jest niezwykła.

ZOBACZ TEŻ: GWYNETH PALTROW STRZELA SOBIE Z GUMKI W TWARZ?!

U osób uczulonych, związki jadowe mogą powodować miejscowy obrzęk, ciężkie reakcje ogólnoustrojowe, wstrząs anafilaktyczny, a nawet śmierć. Ponadto stwierdzono, że wielokrotne narażenie na alergen wiąże się z większym ryzykiem ciężkich reakcji alergicznych. Ryzyko związane z apiterapią może przewyższać domniemane korzyści, prowadząc nas do wniosku, że ta praktyka jest zarówno niebezpieczna, jak i niewskazana.– podsumowują autorzy raportu.

Historia ta dowodzi, że z rad celebrytów należy korzystać z ostrożnie i z rozsądkiem. Przede wszystkim wszystkie alternatywne metody uzdrawiające powinny być konsultowane z lekarzem.