W miejscowości Tonneins na południu Francji doszło do tragedii. Znaleziono dwie nieprzytomne nastolatki, które były pod wpływem narkotyków. 16-latki nie udało się uratować. Według wstępnych ustaleń obie mogły naśladować bohaterkę kontrowersyjnego serialu “Euforia”.

Zendaya ostrzega widzów przed drugim sezonem serialu „Euphoria”

Zgodnie z pierwszymi wynikami śledztwa do tragedii doszło po przedawkowaniu narkotyków.

“Euforia” przyczyną tragedii? Kontrowersyjny serial podbija sieć

Serial “Euforia” w ostatnich tygodniach bije rekordy popularności. Produkcja jest dedykowana dla dorosłych widzów, o czym ostatnio przypominała Zendaya, grająca postać głównej bohaterki – Rue Bennet. Jest to 17-latka uzależniona od narkotyków, którą widzowie poznają w momencie, gdy wychodzi z odwyku.

Problemem okazuje się odbiór hitu HBO przez nastolatki, które próbują… naśladować protagonistów. Niestety do tragicznych wydarzeń doszło na południu Francji w regionie Nowa Akwitania.

16-latka zainspirowana bohaterką serialu “Euforia”

Jak informuje agencja AFP w nocy z 21 na 22 stycznia 2022 roku w miejscowości Tonneins w jednym z domów odnaleziono dwie nieprzytomne nastolatki. Starszej z nich 16-latki, mimo reanimacji nie udało się uratować. Przeżyła jej 14-letnia kuzynka, która trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zdaniem francuskich mediów obie inspirowały się główną bohaterką serialu “Euforia” – Rue, która ma problemy z narkotykami.

“Euforia” zadebiutowała w 2019 roku i z miejsca stała się jednym z największych hitów HBO. Produkcja doczekała się kontynuacji w styczniu 2022 roku. Reżyserem jest Sam Levinson. Jest to adaptacja izraelskiego serialu o tym samym tytule stworzonego przez Rona Leshem, Daphne Levin i Tmirę Yardeni. W Polsce “Euforia” jest dostępna na platformie HBO Go.