W najnowszym wywiadzie dla zagranicznego wydania Vogue Margot Robbie opowiedziała o swoich odczuciach związanych z filmem Barbie, który już niebawem trafi do kin. To nie jest tak, że kiedykowiek chciałam wcielić się w rolę Barbie, marzyłam o byciu Barbie ani coś w tym rodzaju – powiedziała aktorka i dodała: być może to zabrzmi głupio, ale tak naprawdę nie pomyślałam o zagraniu Barbie, aż do czasu opracowania filmowego projektu. 32-letnia Margot zapytana o to, czy w  przeszłości jako dziecko bawiła się lalkami Mattel odpowiedziała, że nie przypomina sobie, aby miała taką zabawkę w domu.

Margot Robbie: Barbie miała zagrać zupełnie inna aktorka

Margot Robbie jest nie tylko aktorką wcielającą się w główną postać, ale również producentką filmu Barbie. Okazuje się, że początkowe plany związane z budowaniem obsady filmu wyglądały zupełnie inaczej. Wspólnie z Gretą Gerwig – reżyserką najnowszej produkcji – w głównej kobiecej roli widziały gwiazdę filmów DC Gal Gadot. Szerszemu gronu będzie znana jako odtwórczyni roli Wonder Woman.

Gal Gadot to energia Barbie. Ona jest niewiarygodnie piękna, ale nie można jej za to nienawidzić, ponieważ jej przy tym tak autentycznie szczera i tak miła, że jest to aż niezręczne – powiedziała Robbin w najnowszym wywiadzie. Niestety aktorka nie mogła przyjąć roli z nieznanych dotąd powodów.

Kate Middleton cała na różowo. Ona również pokochała barbiecore?

Ostatecznie zanim rola trafiła do Margot inną artystką, którą brano pod uwagę była Amy Schumer. Jeszcze w marcu 2016 roku serwisy informacyjne donosiły, że komiczka miała zagrać Barbie w najnowszym filmie, którego światowa premiera ostatecznie zaplanowana jest na 21 lipca 2023 roku. Ale cztery miesiące po ogłoszeniu wieści Schumer musiała opuścić projekt z powodu „konfliktów w harmonogramie”. Kolejny powód odejścia został przez nią podany w 2022 roku. Schumer powiedziała wówczas, że jej wizja tego, jak ma wyglądać film i ukazana w nim historia Barbie zupełnie odbiegała od tego, w jaki sposób chcieli przedstawić to twórcy produkcji. Ostatecznie rola przypadła Margot Robbie. A jej filmowym partnerem jest Ryan Gosling.