Nie od dziś wiadomo, że wysoka temperatura jest jedną z przyczyn zniszczonych włosów. Prostownice są jednak najszybszym sposobem na szybką stylizację włosów, dlatego wciąż cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób używa ich codziennie, ale jak się okazuje jest jeszcze jeden powód, który może przyczynić się do pogorszenia kondycji włosów.

Większość z nas po użyciu prostownicy, po prostu ją wyłącza i chowa do etui, nie zastanawiając się nad tym czy urządzenie wymaga czyszczenia. Tymczasem na płytkach prostownicy osadzają się bakterie, które również są niebezpieczne dla struktury włosów.

HONORATA SKARBEK INSPIRUJE SIĘ STYLEM RIHANNY. WYBRAŁA JEDNĄ Z PAMIĘTNYCH FRYZUR

Nie bez znaczenia są również kosmetyki do stylizacji włosów. Zazwyczaj podczas używania prostownicy korzystamy również ze sprayu zabezpieczającego pasma przed wysoką temperaturą, lakieru do włosów i pianek. Resztki tych produktów osadzają się na płytkach ceramicznych i w połączeniu z innymi zanieczyszczeniami podczas ponownego użycia wpływają na włosy, uszkadzając ich strukturę.

Dlatego ważne jest regularne czyszczenie tych urządzeń. Eksperci zalecają, by powtarzać tę czynność mniej więcej co 2-3 miesiące, by utrzymać płytki prostownicy w czystości. Szybkim sposobem jest przetarcie urządzenia delikatnie nasączonym wacikiem w zmywaczu do paznokci.

Kiedy prostownica nie jest gorąca, wystarczy wyczyścić jej korpus i płytki. Następnie trzeba odłożyć urządzenie i poczekać aż zupełnie wyschnie. Ważne jest również by nie szorować płytek, tylko delikatnie je przetrzeć, aby nie uszkodzić powłoki płytki.

BALAYAGE 3D – GENIALNY KOLOR, KTÓRY SPRAWIA, ŻE WŁOSY WYGLĄDAJĄ NA GRUBSZE

Regularne czyszczenie prostownicy zapobiega przenoszeniu się zanieczyszczeń z powrotem na włosy.