Nie od dziś wiadomo, że wysoka temperatura jest jedną z przyczyn zniszczonych włosów. Prostownice są jednak najłatwiejszym sposobem na szybką stylizację włosów, dlatego wciąż cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób używa ich codziennie, ale jak się okazuje jest jeszcze jeden powód, który może przyczynić się do pogorszenia kondycji włosów.

Prostownica do włosów – o czym warto pamiętać

Większość z nas po użyciu prostownicy, po prostu ją wyłącza i chowa do etui, nie zastanawiając się nad tym czy urządzenie wymaga czyszczenia. Tymczasem na płytkach prostownicy osadzają się bakterie, które również są niebezpieczne dla struktury włosów.

Ten składnik odgrywa kluczową rolę w terapiach trychologicznych. Jak działają właściwości mentolu na włosy?

Nie bez znaczenia są również kosmetyki do stylizacji włosów. Zazwyczaj podczas używania prostownicy korzystamy również ze sprayu zabezpieczającego pasma przed wysoką temperaturą, lakieru do włosów i pianek. Resztki tych produktów osadzają się na płytkach ceramicznych i w połączeniu z innymi zanieczyszczeniami podczas ponownego użycia wpływają na włosy, uszkadzając ich strukturę.

Dlatego ważne jest regularne czyszczenie tych urządzeń. Eksperci zalecają, by powtarzać tę czynność mniej więcej co kilka dni, by utrzymać płytki prostownicy w czystości. Szybkim sposobem jest przetarcie urządzenia delikatnie nasączonym wacikiem w żelu antybakteryjnym.

Kiedy prostownica nie jest gorąca, wystarczy wyczyścić jej korpus i płytki. Następnie trzeba odłożyć urządzenie i poczekać aż zupełnie wyschnie. Ważne jest również by nie szorować płytek, tylko delikatnie je przetrzeć, aby nie uszkodzić powłoki płytki.

Ribbon blond, koloryzacja włosów, która robi furorę w salonach. Idealna na postpandemiczną metamorfozę 

Regularne czyszczenie prostownicy zapobiega przenoszeniu się zanieczyszczeń z powrotem na włosy.