Lampka czerwonego wina to dość powszechny sposób na to, by zrelaksować się pod koniec dnia. Lekarze zalecają wręcz niewielką ilość tego trunku, ponieważ ma sporo zalet i dobroczynnie wpływa na nasze zdrowie.

Czerwone wino a dieta

Okazuje się, że jest jeszcze jedna zaleta wypijania kieliszka wina przed snem pomaga nam… schudnąć.

Przeprowadzono już wiele badań w tym kierunku. Grupa badaczy z Universytetu Harvard zbadała 20 tys. kobiet. na przestrzeni 13 lat. Okazało się, że panie, które wpijały dziennie 1-2 lampki wina, miały dużo mniejsze skłonności do nadwagi. Inne badania potwierdziły, że czerwone wino pite z umiarem pomaga naszemu organizmowi palić tłuszcz.

Kluczowe jest trzymanie się limitu – 2 kieliszki i basta.

W Journal of Nutritional Biochemistry opublikowano wyniki eksperymentu. Myszom podano ekstrakt z ciemnych winogron. Miały one dużo mniej zmagazynowanego tłuszczu w wątrobie oraz niższy poziom cukru we krwi w porównaniu z myszami, które tego ekstraktu nie otrzymały.

To, co kieliszek wina zrobi z Twoją talią, jest CUDOWNE

Czerwone wino jako… deser

To dobra strategia. Niektórzy zamieniają tradycyjne desery po głównym, wieczornym posiłku, na lampkę czerwonego wina. Raz, że wino ma mniej kalorii, dwa, że pomaga spalać tłuszcz. Dzięki temu można schudnąć w mniej „bolesny” sposób.

Czerwone wino a zdrowie

To nie koniec zalet teo alkoholowego trunku. W czerwonym winie znajduje się resveratrol. Co to takiego? Resveratrol jest silnym przeciwutleniaczem, co oznacza, że hamuje starzenie się komórek (a przynajmniej je spowalnia) oraz przeciwdziała nowotworom, a także chorobie Alzheimera.

Ile czerwonego wina dla zdrowia

Jak już wspominaliśmy – maksymalna dawka to dwa kieliszki, czyli ok. 350 ml wina. Optymalna dawka to ok. 200 ml, czyli niewiele ponad jeden kieliszek.

Na zdrowie!

To, co kieliszek wina zrobi z Twoją talią, jest CUDOWNE