Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, dzień staje się coraz dłuższy, słońce zaczyna przygrzewać mocniej, a my nabieramy ochoty na częstsze wychodzenie z domu i poznawanie nowych ludzi!

Piękna pogoda, atmosfera beztroski, zabawy, no i oczywiście randki. Brzmi jak synonim wiosny? Dla nas na pewno!

Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy tym ostatnim, bo chyba nie ma nic fajniejszego niż wiosenny, miłosny zawrót głowy! No właśnie, czy wiesz, na co właściwie zwracają największą uwagę mężczyźni podczas pierwszego spotkania?

Pewność siebie? Uśmiech? Nie! I choć te elementy są niezwykle ważne i wpływają na odbiór pierwszego wrażenia, to naukowcy dowiedli, że najważniejsze jest spojrzenie!

Zastanawiasz się, co zrobić aby czarować spojrzeniem wszystkich wokół? Jeśli tak, to podpowiadamy – sekret tkwi w rzęsach, które mają ogromny wpływ na wygląd twoich oczu. Odpowiednio wymodelowane, mogą je optycznie powiększyć i sprawić, że ON na długo zapamięta wasze pierwsze spotkanie!

A jeśli chcesz mieć pewność, że twoje spojrzenie powali wszystkich na kolana, przeczytaj koniecznie 10 wskazówek i sztuczek pięknych rzęs!

1. Zacznij od przyjęcia odpowiedniej postawy, głowę trzymaj prosto, a podczas malowania spoglądaj lekko w dół – dzięki temu pomalujesz rzęsy perfekcyjnie i zapobiegniesz odbijaniu się tuszu pod oczami.

2. Wypróbuj trik światowych makijażystów i przed nałożeniem tuszu lekko przypudruj rzęsy za pomocą transparentnego pudru sypkiego. Wypróbuj Pupa Milano Professionals Powder, którego delikatna, drobno-zmielona formuła miękko osadzi się na rzęsach i stworzy bazę dla całego makijażu. Dzięki temu rzęsy będą znacznie pogrubione, ale nie sklejone.

Tips&Tricks pięknych rzęs!

3. Przyjrzyj się szczoteczce swojego tuszu do rzęs i zwróć uwagę na jej budowę oraz układ włókien. Im będą one gęściej położone, tym więcej tuszu znajdzie się na szczoteczce, a efekt pogrubienia będzie mocniejszy. Wypróbuj Mascarę Pupa Vamp! Extreme, która została zaprojektowana dla spektakularnych efektów i już podczas pierwszej aplikacji, jej gęsto ułożone, silikonowe włókna oraz innowacyjny kształt klepsydry zapewniają łatwą aplikację i ekstremalną objętość rzęs.

Tips&Tricks pięknych rzęs!

4. Aplikację tuszu zacznij od ustawienia szczoteczki przy samej nasadzie rzęs i delikatnych ruchów w lewo i w prawo. Upewnij się, że wszystkie rzęsy znalazły się między wypustkami szczoteczki i dopiero wtedy pociągnij ją ku górze, rozprowadzając formułę po same końce rzęs.

5. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej zmysłowy i efektowny makijaż, nałóż drugą warstwę tuszu tylko na końcówki rzęs, ale zanim to zrobisz pozostaw rzęsy do wyschnięcia przez około minutę, co zapobiegnie ich sklejeniu. W tym czasie możesz zacząć nakładać maskarę na drugie oko.

6. Poświęć dodatkową uwagę rzęsom w zewnętrznych kącikach. Bardzo dokładnie je wytuszuj, kierując szczoteczkę w bok i rozkładając rzęsy jak wachlarz. Dzięki temu nadasz oczom zmysłowy, migdałowy kształt.

7. Nie zapominaj też o delikatnych włoskach w wewnętrznym kąciku oka, one też powinny być podkreślone. Pamiętaj jednak, że wystarczy tylko ich delikatne przyciemnienie, bo zbyt duża ilość tuszu w tych okolicach sprawi, że makijaż będzie wyglądał ciężko. Aby temu zapobiec, przed przystąpieniem do malowania usuń nadmiar maskary ze szczoteczki za pomocą chusteczki higienicznej.

8. W razie pomyłki i przybrudzenia skóry wokół oczu tuszem, odczekaj chwilę, aż tusz zaschnie, dzięki temu łatwo go usuniesz za pomocą patyczka kosmetycznego – bez rozmazywania.

9. Aby optycznie zagęścić linię rzęs i jeszcze bardziej podkreślić oczy, narysuj delikatną kreskę tuż przy ich nasadzie kredką lub eyelinerem. My polecamy eyeliner Pupa Milano Professional Liner. Nie zrażaj się nazwą kosmetyku – dzięki ultra-cienkiej końcówce poradzi sobie z nim nawet osoba początkująca. A jeżeli preferujesz kredki, wypróbuj Multiplay marki Pupa Milano. Kreska nie musi być perfekcyjna, bo kredka Multiplay posiada wbudowaną lateksową gąbeczkę, którą rozetrzesz utworzoną linię dla zmysłowego, przydymionego efektu.

Tips&Tricks pięknych rzęs!

Tips&Tricks pięknych rzęs!

10. Ostatnim krokiem jest zadbanie o brwi. Starannie podkreślony łuk brwiowy stworzy ramę dla oczu i optycznie je powiększy. W tym celu najlepiej użyć żelu pogrubiającego Eyebrow Plumping Gel, którego precyzyjna szczoteczka pomoże zdyscyplinować brwi, a specjalne mikrowłókna optycznie je zagęszczą i dodadzą im wyrazistości. Przeczesuj brwi krótkimi ruchami, skierowanymi ku górze, zaczynając od strony wewnętrznej, kierując się ku końcom brwi. Żel dostępny jest w 3 kolorach, więc bez trudu dobierzesz idealny dla swoich brwi.

Tips&Tricks pięknych rzęs!

A ty jakie sztuczki stosujesz, by zachwycać wszystkich dookoła swoim spojrzeniem? 😉