Numeryczny trend treningowy podbija TikTok. Wyzwanie polega na wypełnieniu każdego dnia tygodnia inną aktywnością fizyczną. Podział 3-2-8 skupia się na ćwiczeniach siłowych, rozciągających i spacerach, dzięki którym wyrobisz określoną ilość kroków i utrzymasz aktywny styl życia. Dużym plusem treningów jest również to, że nie potrzebujesz żadnych dodatkowych akcesoriów, a większość ćwiczeń możesz wykonywać w domu.

Plan treningowy 3 2 8. Na czym polega nowy tiktokowy trend fitness?

Tygodniowy plan treningowy podzielony jest na trzy główne aktywności fizyczne:

  • 3 – trzy treningi siłowe tygodniowo
  • 2 – dwa treningi o niskim wpływie, takie jak Stretching lub Pilates tygodniowo
  • 8 – 8000 kroków dziennie

Codzienne spacery i pięć treningów tygodniowo to skuteczny plan fitness, który zyskuje coraz większą popularność i jest powszechnie akceptowany przez trenerów personalnych. Do najważniejszych korzyści wykonywania treningu 3-2-8 można zaliczyć: wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji i wytrzymałości organizmu, lepsze krążenie, zwiększenie elastyczności i ogólną poprawę samopoczucia.

Kiedy jest najlepszy czas na trening? Ćwiczenia o TEJ porze zapewnią długie i zdrowe życie

Plan treningowy 3 2 8: korzyści dla zdrowia i samopoczucia

Certyfikowana trenerka Lindsey Bomgren w rozmowie z Well and Good powiedziała, że 3-2-8 to „trend z TikToka, który jest dobrze zaokrągloną rutyną treningową. Zachęca tych, którzy kochają trening siłowy, do uzyskania lepszej równowagi poprzez wprowadzenie zajęć rozciągających i rozluźniających mięśnie. Z drugiej strony dla zwolenników Pilatesu jest to okazja do skupienia się na większych grupach mięśniowych i pracy na obciążeniach w celu zbudowania siły i wyrzeźbienia ciała. To sytuacja korzystna dla obu stron”.

Co pić po treningu. Oto zdrowe alternatywy dla wody

Dodanie spacerów z 8000 krokami dziennie sprawia, że ​​jest to jeden ze sposobów na wprowadzenie zrównoważonej rutyny ćwiczeń. Wyrobienie określonej ilości kroków to skuteczna forma cardio, która często jest łatwiejsza dla organizmu niż ćwiczenia o zwiększonej intensywności takie jak bieganie. Nie wspominając już o tym, że chodzenie – zwłaszcza na zewnątrz – wiąże się również z całym szeregiem korzyści dla zdrowia psychicznego.

Co więcej pięć treningów wykonywanych tygodniowo (3 siłowe oraz 2 rozciągające) nie musi trwać długo. Krótkie, ale skuteczne i intensywne treningi wykonywane konsekwentnie dają widoczne i zadowalające efekty. Możesz dopasować plan treningowy 3-2-8 do osobistych celów i potrzeb. Jeśli wolisz ćwiczenia Pilates, możesz wydłużyć dwa dni treningu rozciągającego mięśnie (30 do 40 minut) i skrócić trzy dni treningu siłowego (15 do 20 minut) lub odwrotnie. Masz zupełną dowolność, a najważniejsze jest Twoje zadowolenie i regularność treningów.