Odrobina podkładu lub kremu BB, trochę różu na policzki i starannie wytuszowane rzęsy – tyle wystarczy, by stworzyć szybki makijaż na dzień. Szczególnie ten ostatni element wydaje się być niezastąpiony w kosmetyczce wielu kobiet. A w czasach pandemii szczególnie. Przez maseczki ochronne musiałyśmy zrezygnować z malowania ust, dlatego to makijaż oczu i w szczególności tusz do rzęs stał się podstawą dla wielu z nas.

#lifehack prosto z Tik Toka. Genialne pomysły, które uproszczą codzienne dbanie o urodę

Tusz do rzęs – sztuczka z Tik Toka

Jedna z popularnych Tiktokerek Taylor Tripler postanowiła podzielić się swoim sposobem na długie i pogrubione rzęsy. Cała sztuczka polega na tym, aby podczas tuszowania rzęs zmienić położenie szczoteczki. Ta jedna zmiana daje niesamowite efekty!

Niezależnie od tego, jakiej marki jest Twój tusz, aby rzęsy wyglądały bardziej spektakularnie, wypróbuj nową technikę. Taylor tłumaczy, aby podczas nakładania tuszu trzymać szczoteczkę pionowo. W ten sposób starannie i powoli przesuwaj ją po włoskach. A kiedy upewnisz się, że każdy z nich jest pokryty tuszem – zmień położenie szczoteczki na poziomo i wyczesz rzęsy tak, jak zwykle.

Groźne bakterie w kosmetykach. Naukowcy biją na alarm: „beauty blender, tusz do rzęs czy błyszczyk do ust mogą stwarzać poważne zagrożenie”

Z pewnością będziesz pod sporym wrażeniem efektu! Rzęsy wyglądają na dłuższe, są ładnie pogrubione, a jednocześnie wciąż wyglądają naturalnie. Nie widać żadnych grudek. Włoski są starannie wyczesane i rozdzielone. Ta mała zmiana może dać ogromny efekt.

Wypróbujecie?

@_slaybytay_

The delco accent came out strong in this LOL #gamechanger #mascarahack #makeuphackfyp #fyp #tryit

♬ original sound - Taylor Tripler