Problem z otarciami w okolicach ud dotyczy większej ilości kobiet, niż Ci się wydaje! A wszystko to przez… noszenie zbyt obcisłej odzieży, złą higienę i brak reagowania w odpowiednim momencie. Efekt? Krostki, nieprzyjemnie swędząca skóra i dyskomfort. Jak z tym walczyć?

ZOBACZ TEŻ: DZIĘKI TYM SZTUCZKOM TWÓJ KOREKTOR UTRZYMA SIĘ PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Głównym zadaniem jest niedopuszczanie do powstania otarć, które podrażniają skórę. Jak się jednak okazuje, łatwo można ten problem rozwiązać.

Zacznij od zmiany ubrań w których ćwiczysz. Możesz je wyrzucić, jeśli nie są zrobione z materiału pochłaniającego wilgoć. Wybieraj te, których producent deklaruje, że są uszyte z odpowiedniego materiału i nie są zbyt ciasne. Drugim krokiem jest przejrzenie kosmetyczki – zamień dotychczasowy balsam bądź oliwkę do ciała na taką, która jest stworzona do nadwrażliwej skóry. Zapomnij też o krótkich szortach w gorące dni i zamień je na przewiewną sukienkę. Dla pewności możesz też użyć dezodorantu w miejscach newralgicznych. Najlepiej takiego z dodatkiem witaminy E, aloesu bądź oleju z pestek winogron.

ZOBACZ TEŻ: RÓŻOWE ZŁOTO BĘDZIE NOWYM HITEM W KOLORYZACJI WŁOSÓW?

Podrażnienie jednak Cię dopadło? Idź do apteki i kup maść na otarcia, najlepiej z zawartością olejku jojoba bądź oleju kokosowego, które szybko łagodzą zadrapania.

co Wy na to?