Z kosmetykami od gwiazd są dwa problemy: są albo drogie albo zupełnie niedostępne. Czasami tworzą kombo i są turbo drogie i totalnie niedostępne. Co wtedy trzeba zrobić? Natychmiast poszukać zamiennika! Na szczęście rynek beauty działa błyskawicznie i dobre zamienniki wyrastają jak grzyby po deszczu. Hitem tego sezonu są czarne szminki, które wylansowała Rihanna. Na szczęście są łatwiejsze (i tańsze) sposoby na ciemny kolor ust niż rozchwytywana Stunna.

ZOBACZ TEŻ: TEN KOLOR BĘDZIE NA USTACH WSZYSTKICH TEJ JESIENI!

Biorąc pod uwagę, że jesień trwa jakieś 4 miesiące, a czarne usta niekoniecznie będą świetnie wyglądać na tle białego śniegu, wydawanie 120 złotych na szminkę od Riri jest dość ryzykowne. Nawet jeśli jesteś fanką artystki i kochasz opakowanie Stunna (jest wiele o niebo bardziej uniwersalnych kolorów tej świetnej szminki). Jeśli nie chcesz tracić pieniędzy na produkt, który w zimie będzie zbierał wszystkie kurze w Twoim mieszkaniu, warto sprawdzić świetne zamienniki, które kosztują mniej niż 50 złotych, a są równie napigmentowane i trwałe.

I chociaż wszyscy wiemy, że czarne usta w Polsce mogą być źle odebrane, to przecież tylko zabawa. Jeśli masz ochotę, nikt nie może Ci tego zabronić.

ZOBACZ TEŻ: MĘŻCZYŹNI NIE CHCĄ OGLĄDAĆ TYCH KOLORÓW SZMINEK NA USTACH KOBIET!

Plus, czym innym, jak nie zabawą jest profesjonalny, mocny makijaż?

NYX, Matte Liquid Liner (ok. 30 złotych)

E.l.f Cosmetics Moisturizing Lipstick in Black Out (ok. 15 złotych)

Rimmel London, Stay Matte (ok. 16 złotych)

Wet N Wild Megalast Liquid Catsuit in So Cool Noir (ok. 20 złotych)

Będziecie szaleć w tym roku z halloween’owym makijażem?