Netflix zaliczył telefoniczną wpadkę w bijącym rekordy popularności serialu „Squid Game”. Pojawia się w nim numer telefonu, który okazał się… prawdziwy.

W ostatnich dniach rekordy bije produkcja Netflixa „Squid Game”. Problem w tym, że w kluczowym momencie serialu pojawił się numer telefonu komórkowego, który w rzeczywistości należy do prywatnej osoby. Posiadaczką jest pewna kobieta z hrabstwa Seongju.

„Single All The Way” – pierwsza świąteczna komedia od Netflixa z parą gejów w roli głównej

„Squid Game”. Całodobowy telefon

Koreański serial Netflixa wkrótce może stać się jedną z najpopularniejszych produkcji nieanglojęzycznych w historii platformy streamingowej. Twórcy zaliczyli jednak poważną wpadkę, o której dobitnie przekonała się jedna z Koreanek. Pierwszy o sprawie informował „Reuters”. Wcale nie trzeba obejrzeć serialu, czy zakładać konta na Netflixie, a wystarczy obejrzeć zwiastun, na którym można zauważyć tajemniczy numer telefonu komórkowego. Okazuje się, że jego posiadaczką jest kobieta z północnej prowincji Gyeongsang w Korei Południowej.

Twórcy „Squid Game” byli przekonani, że przypadkowa i niepełna kombinacja składająca się z ośmiu elementów nie stworzy problemów. Numer komórkowy okazał się prawdziwy i należy do Kim Gil-young. Kobieta przez całą dobę zalewana jest telefonami i SMS-ami. Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana numeru, jednak Koreanka posiada go od bardzo dawna i prócz celów prywatnych wykorzystuje go również w sprawach zawodowych.

Przyszły prezydent na ratunek?

Jak zgodnie zapowiadają przedstawiciele Netflixa i producenci „Squid Game” sceny z numerem telefonu Kim Gil-young zostaną wycięte. Ponadto ujawnianie czyjegoś prywatnego numeru jest w Korei Płd. nielegalne. Rzecznik firmy prosił również, by zaprzestano dzwonienia do kobiety. Jest jeszcze inny problem, gdyż poszkodowany został również pewien mężczyzna, którego numer różni się tylko jedną cyfrą i zdarza się, że widzowie przez pomyłkę wybierają tę konfiguracją, dzwoniąc do niego.

„Reuters” poinformował, że na ratunek ruszył kandydat na prezydenta Korei Płd. Huh Kyung-young, który zaoferował kobiecie wykup numeru telefonu za kwotę 100 milionów wonów [ok. 330 tys. złotych]. Oświadczenie wystosował na Facebooku.