W tym sezonie zamieniamy pędzle do makijażu i paletki cieni na coś o wiele prostszego. W Twojej kosmetyczce obowiązkowo powinna znaleźć się… szminka. To usta są głównym elementem, na który stawiamy, jeśli chodzi o lekki i świeży makijaż na wiosnę.

Jeśli lubisz wyraziste kolory, a w codziennym makijażu stawiasz raczej na usta niż na oczy – pewnie nie będziesz miała większego problemu w dopasowaniu swojego wyglądu do najnowszych trendów. Ale jeśli wyraziste kolory pomadek nie są czymś, co do tej pory znajdowało się w Twojej kosmetyczne, możesz zacząć powoli i stopniowo oswajać się z nowym wyglądem.

Zacznij od niezbyt ciemnych kolorów i sięgaj po kremowe formuły. Z czasem możesz przejść na matowe, płynne pomadki. A jeśli chodzi o odcienie – w tym sezonie panuje spora dowolność, chociaż pewne odcienie są szczególnie polecane przez wizażystów. Oto trzy najmodniejsze trendy:

ZOBACZ TEŻ: POTRZEBUJESZ NAPRAWDĘ TRWAŁEJ SZMINKI? TA PRZETRWAŁA WYPADEK…

Pops of Pink

Różowy kolor na ustach pasuje do każdego typu urody – najważniejsze to znaleźć odcień, w którym czujemy się najlepiej. W tym sezonie fuksja znowu wraca do łask. Z takim kolorem nie potrzebujesz już niczego więcej.

Mocne zaznaczenie

To prosta sztuczka, która zapewni efekt pełniejszych ust. Chodzi o delikatny obrys, który ładnie współgra z wypełnieniem i nie tworzy efektu mocnego przejścia. Najlepszym wyborem okażą się delikatne, pudrowe róże.

Big and Bold

Blendowanie cieni, konturowanie i rozświetlanie – wszystkie te techniki mogą okazać się trochę przytłaczające, a szczególnie rano, kiedy rzadko mamy czas na stworzenie pełnego makijażu.
Dlatego najnowszy trend Big and Bold jest idealny na co dzień. Zamiast skupiać się na oczach, po prostu weź szminkę i pokryj usta wyrazistym kolorem – wybierz czerwień, róż, koral lub głębokie bordo. Wybierz odcień, w którym czujesz się najlepiej.

ZOBACZ TEŻ: ODCIEŃ SZMINKI, KTÓRY UWIELBIAŁA MARYLIN MONROE JEST DOSTĘPNY W DROGERIACH

Jak Wam się podoba?