Mówi się, że w życiu nie ma niczego stałego. Na szczęście to powiedzenie nie odnosi się do klasycznych, sprawdzonych kosmetyków, które towarzyszą nam latami. Jednym z tych, które poleci Ci większość francuskich dziewczyn dbających o urodę będzie krem odżywczo-nawilżający marki Embryolisse, który obecnie jest uznawany wręcz za kultowy. Co sprawia, że jest tak wyjątkowy i szeroko polecany? Sprawdziłyśmy!

ZOBACZ TEŻ: ZNALAZŁAM ŻEL DO MYCIA TWARZY, KTÓRY NIE WYSUSZA SKÓRY I ZMYWA TEŻ TUSZ DO RZĘS!

Krem został stworzony prawie 70 lat temu, dokładnie w 1950 roku w jednym z paryskich szpitali. Za jego skład i efekt końcowy odpowiedzialni są tamtejsi dermatolodzy, którzy szukali narzędzia do walki z suchą i szarą skórą. Na początku produkt trafił do aptek francuskich i zadomowił w wielu domach jako uniwersalny balsam do ciała, twarzy a nawet ust. Matki polecały je swoim córkom i tak ten produkt przetrwał naprawdę długie lata.

Kobiety doceniają formułę kremu za wysoką zawartość kwasów tłuszczowych i witamin. To wszystko razem daje nam produkt idealny dla wszystkich rodzajów skóry, szczególnie odnajdujący się u tych osób, które mają skłonności do przesuszania czy odwodnienia. Dużym plusem jest również fakt, że krem przyspiesza odnowę komórek, co daje skórze jaśniejszy i zdrowszy wygląd.

ZOBACZ TEŻ: Francuskie perfumy dla fanek paryskiego szyku – NOWOŚCI!

Najlepsze jest jednak to, że polecają go nie tylko francuskie dziewczyny, lecz także celebrytki takie jak Scarlett Johansson, Gwyneth Paltrow i Elle MacPherson. Zapewniają, że można go używać zarówno rano, jak i wieczorem. Niektórzy posiłkują się również kremem, by usunąć dokładnie makijaż. Jeszcze inni stosują go jako grubą maskę nocną. Widzicie? Naprawdę jest uniwersalny!

W Polsce krem jest dostępny w wielu drogeriach oraz online w cenie około 60 zł.

Tego nawilżającego kremu do twarzy używają wszystkie francuskie dziewczyny!

Stosowałaś go już wcześniej?