szyscy uwielbiamy lato, a mamy ku temu mnóstwo powodów. Latem zaczynają się upragnione wakacje, cieszymy się piękną, czasem wręcz upalną pogodą i długimi, ciepłymi wieczorami oraz możemy chłodzić się nad morzem i nad jeziorami. Niestety jest coś, co potrafi skutecznie zepsuć nam wakacyjny wypoczynek i spędzić sen z powiek (dosłownie) – chodzi o krwiożercze komary.

Trudno opędzić się od chmary komarów, które skutecznie obrzydzają nam spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Czasem w walce z nimi nie pomagają nawet specjalistyczne preparaty, które nie dość, że bywają mało skuteczne, to jeszcze – mówiąc wprost – śmierdzą, działają drażniąco na drogi oddechowe i oczy, oraz zostawiają tłuste plamy na ubraniach. Na szczęście są naturalne zapachy, których komary boją się jak ognia. Jeśli te nuty zapachowe znajdą się w twoich perfumach masz sporą szansę, że po spryskaniu się nimi staniesz się niewidzialna dla komarów. Jakich zapachów nienawidzą mali krwiopijcy?

CENNE WSKAZÓWKI OD EKSPERTÓW. PODPOWIADAJĄ JAK „NOSIĆ” ZAPACH

olejek citronelli
mięta
bazylia
czosnek
melisa
nagietek
kocimiętka
rozmaryn
eukaliptus

Mamy też świetną wiadomość dla wszystkich wielbicielek kultowego zapachu od Victoria’s Secret, czyli perfum Bombshell. Okazuje się, że nuty zapachowe zamknięte w tym flakoniku to świetny środek odstraszający komary! Potwierdzili to naukowcy z New Mexico State University.

Ale to nie jedyne perfumy, które są równie skuteczne co tradycyjne środki na komary. Podobne działanie mają m.in.:

TE PERFUMY ZNANEJ MARKI SPRZEDAJĄ SIĘ CO 20 SEKUND! CO CZYNI JE TAK WYJĄTKOWYMI?

Avon Skin So Soft
Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca
Yardley English Lavender
Acqua di Parma’s Mirto di Panarea
34 L’Eau du Trent-Quatre
Les Nuits D’hadrien