„Playboy” zaprezentował najnowszą okładkę, która przejdzie do historii. W październikowym wydaniu słynnym króliczkiem został… filipiński beauty influencer Bretman Rock. Jest pierwszym gejem, który znalazł się na okładce kultowego magazynu.

Sharon Stone skomentowała sytuację osób LGBTQ+ w Polsce

Pierwszy w historii gej na okładce „Playboya”

Bretman Rock został pierwszym w historii gejem, który pojawił się na okładce magazynu „Playboy” w słynnym gorsecie króliczka, który stanowi główny symbol potęgi stworzonej przez Hugh Hefnera. 23-latek pochodzi z Filipin i jest znany z nagrywania filmików na YouTube, a na Instagramie obserwuje go prawie… 18 milionów użytkowników.

– Mężczyzna na okładce Playboya to ogromne wydarzenia dla społeczności LGBT oraz mojej narodowości. To wszystko jest takie surrealistyczne. Totalnie w stylu „Czy to się naprawdę dzieje?”. I wyglądam tak pięknie – powiedział podekscytowany Bretman Rock.

Playboy wyznacza kierunek

23-letni beauty influencer jest trzecim mężczyzną w historii, który pojawił się na okładce „Playboya”. Wcześniej byli tylko — Hugh Hefner, założyciel i redaktor naczelny magazynu oraz Bad Bunny, portorykański raper. Trzy lata temu Rock znalazł się na liście „Time” — 30 najbardziej wpływowych nastolatków. Nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Bretman Rock jest pierwszym gejem, który został „twarzą” październikowego wydania najbardziej znanego na świecie magazynu erotycznego dla mężczyzn.

Wcześniej króliczkami „Playboya” były m.in. modelka Kate Moss czy piosenkarka Dolly Parton. W najnowszym wydaniu magazynu mężczyzna ma na sobie słynny strój składający się z: gorsetu, króliczych uszu, białych mankietów i kołnierzyka z muszką.

W 2020 roku „Playboy” zawiesił papierowe wydanie i od tej pory występuje tylko w wersji cyfrowej. Pierwszy numer amerykańskiego magazynu pojawił się w grudniu 1953 roku, a w wydaniu znalazły się zdjęcia Marilyn Monroe. Przed dwoma lata na rynku przestały się ukazywać wydania: polskie i węgierskie.