Już wkrótce wydarzy się coś, czego na Polskiej scenie rapowej dotychczas nie udało się zorganizować. 12 czerwca usłyszymy koncert, który połączy trzy pokolenia twórców. Konflikty i dissy, które niegdyś ich dzieliły, teraz pójdą w zapomnienie. U boku JIMKA w monumentalnej, symfonicznej oprawie wystąpią m.in.: TEDE, O.S.T.R, PRO8L3M, Bedoes, Sokół, a nawet legendarny Kaliber 44 i kultowy skład Molesta. Koncert, na który wszyscy czekają, odbędzie się na płycie Lotniska Bemowo. Pozostał jeszcze miesiąc, żeby zdobyć wejściówki.

Wszystkich fanów polskiego hip-hopu czeka niezwykła powtórka z historii. Na scenie pojawią się bowiem zarówno oldschoolowe ekipy, które kształtowały gatunek w kraju, ale też  pionierzy eksperymentalnych brzmień. Nie zabraknie twórców ,Na czasie’’ YouTube’a.

Od momentu, kiedy amerykańscy raperzy przyjęli Hip Hop History Orchestrated, czuję, że to mój psi obowiązek pokazać nasz własny. Zupełnie inny. Często refleksyjny, introwertyczny, liryczny, nawet poetycki jak planty Wyspiańskiego

– mówi JIMEK, który odniósł się również do artystów, którzy zagrają koncert.

To będzie jak pocztówka z dawnego kraju, jak album ze zdjęciami, ciekawe zderzenie nowego pokolenia z ich własnymi idolami, moimi też. To będzie najbardziej elegancki mixtape w historii.

Kto dokładnie wystąpi podczas koncertu? Wraz z JIMKIEM zagrają: Bedoes, Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Kizo, Molesta, Mor W.A., O.S.T.R, Płomień 81, PRO8L3M, Sokół, Szczyl, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3, ZIP Skład i  Żabson. Największe hip-hopowe hity pojawią się w akompaniamencie całej armii perkusistów, instrumentów dętych i smyczków, a raper na majku stanie ramię w ramię z dyrygentem. Raperów wspierać będzie orkiestra symfoniczna w liczbie 70 osób.

Kiedy w 2015 wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia (NOSPR) Radzimir Dębski po raz pierwszy wykonał medley, złożony z największych kawałków ostatnich dekad, o nazwie Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK, zachwycił nim nie tylko miliony Polaków. Warto dodać, że to wyjątkowe wydarzenie zachwyciło wtedy nie tylko Polaków, ale i cały świat. Opus magnum JIMKA podziwiała między innymi sama Nicki Minaj.

Jaki plan na to wyjątkowe wydarzenie ma JIMEK?

„Przez sampling, pętle brane z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych fragmentów różnych gatunków powstał genetycznie zmodyfikowany supergatunek, łączący wszystkie inne w sobie. Ten mój format (grania z orkiestrą – przyp. red) dzisiaj zwielokrotniany, zaczyna się wykrzywiać, a ja chcę jednak ciągle sprowadzić go do tego, co było w nim najważniejsze – czyli nie łomot. Ma być niuans, szlachetność, delikatność, elegancja”, opowiada kompozytor.

Nad koordynacją widowiska czuwa dobrze znany bywalcom wydarzeń Going.

„Historia Polskiego Hip-Hopu to nasze „must see” i perełka tego lata. Przez ostatni rok intensywnie pracowaliśmy w Going. nad formułą takiego właśnie klimatycznego, miejskiego eventu, który połączy dawne z nowym, luz rapu z magią muzyki orkiestrowej. Chcieliśmy sprawić, by każdy fan poczuł, że tworzy historię, która dzieje się tu i teraz. Dać szansę, żeby stał się częścią czegoś większego. Dziś, po setkach maili, telefonów i kilometrach tabelek w Excelu, możemy być z siebie dumni. Fani z całego kraju zyskają możliwość doświadczenia na żywo historycznej kolaboracji, która nie byłaby możliwa w żadnym innym czasie i miejscu. Sami nie możemy doczekać się 12 czerwca i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich głodnych wrażeń”, mówi Tomasz Lisek, Head of Production and Special Projects w Going.

Jeśli macie ochotę zaistnieć na scenie koncertu, zajrzyjcie pod adres www.miastomuzyka.pl i znajdziecie numer, pod który możecie zadzwonić i nagrać wiadomość, którą artysta zmiksuje i puści przed koncertem!  Historia Polskiego Hip-Hopu startuje już 12 czerwca na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Bilety znajdziecie na goingapp.pl i w aplikacji Going.

Mat. sponsorowany