10 grudnia 2018 roku w londyńskiej Royal Albert Hall odbyła się uroczysta gala wręczenia Fashion Awards. Najbardziej prestiżowe nagrody w branży modowej przyznawane są od 1989 roku, a w walce o statuetki stają nie tylko projektanci, ale i gigantyczne marki oraz modelki. Jedną z gwiazd, które uświetniły galę swoją obecnością była Meghan Markle. Wręczyła statuetkę Clare Waight Keller, dyrektor artystycznej domu mody Givenchy.

ZOBACZ TEŻ: OTO JAK KSIĘŻNA MEGHAN MARKLE INTERPRETUJE TRENDY Z NOWOJORSKIEGO TYGODNIA MODY

Obecność księżnej Sussex wywołała wiele emocji. Księżna Meghan podkreśliła ciążowe kształty czarną, asymetryczną suknią. Uwagę mediów przykuły paznokcie księżnej pomalowane na… czarno. Dlaczego kolor lakieru do paznokci wywołał tyle zamieszania? Protokół królewski nakazuje stosowanie lakieru wyłącznie w neutralnych kolorach. Za ten niecodzienny widok odpowiada charakter gali. Nie była związana z działalnością rodziny królewskiej, zatem i paznokcie mogły wyglądać nieco inaczej.

Podczas Fashion Awards 2018 można było natknąć się również na Cindy Crawford i jej córkę Kaię Gerber, Lanę del Rey, Kendall Jenner, Victorię Beckham, Kate Moss, Penelope Cruz czy Umę Turman. Zgromadzeni goście prezentowali się niezwykle stylowo, ale kto zgarnął statuetki w wybranych kategoriach?

ZOBACZ TEŻ: ROZŚWIETLONA CERA MEGHAN MARKLE TO ZASŁUGA PRODUKTU ZA 40 ZŁ

Projektant akcesoriów roku – Demna Gvasalia / Balenciaga
Marka roku – Gucci

Brytyjski projektant mody męskiej – Craig Green / Craig Green
Brytyjski projektant mody damskiej – Clare Waight Keller / Givenchy

Brytyjski wschodzący talent w modzie męskiej – Samuel Ross / A-Cold-Wall
Brytyjski wschodzący talent w modzie damskiej – Richard Quinn / Richard Quinn

Lider biznesu – Marco Bizzarri / Gucci

Projektant roku – Pierpaolo Piccioli / Valentino

Modelka roku – Kaia Gerber

Miejski luksus – Off-White