Ostatnio nazbierało się sporo podsumowań dotyczących przemijających wraz z końcem 2018 roku trendów urodowych – pod lupę wzięte zostały nie tylko najpopularniejsze makijaże, które gwiazdy chętnie nosiły na czerwonych dywanach, ale też koloryzacje włosów czy też zabiegi pielęgnacyjne. Ale okazuje się, że nie wszystkie z ich odejdą na dobre. Niektóre okazały się tak skuteczne, że pozostaną z nami jeszcze przez kolejny rok (a być może i dłużej).

ZOBACZ TEŻ: EKSPERCI RADZĄ JAKIE SĄ NAJLEPSZE I NAJGORSZE RODZAJE ALKOHOLU DLA TWOJEJ SKÓRY

czyste piękno

Po fascynacji botoksem i kosmetykami organicznymi przyszedł czas na czyste piękno. Coraz więcej marek kosmetyków naturalnych dąży do tego, by wytwarzać szampony, kremy, balsamy i wiele innych produktów, które są stworzone wyłącznie z naturalnych składników – wolne od konserwantów i parabenów. Kolejnym priorytetem jest to, by nie były one testowane na zwierzętach. A samo opakowanie kosmetyków ma być przyjazne środowisku, wolne od dodatków syntetycznych.

błysk

Brokat był nieodłącznym elementem makijaży w 2018 roku i wszystko wskazuje na to, że błyszczące drobinki pozostaną z nami przez jakiś czas. Oczywiście w nowym roku sposób jego wykorzystania nieco się zmieni – makijażyści już snują swoje wizje, a jedną z nich jest rozświetlenie spojrzenia, dzięki dodaniu odrobiny brokatu w kąciki oczu srebrnym odcieniu.

ZOBACZ TEŻ: PRZYGOTUJ SIĘ NA CLAVI CUT – TO CIĘCIE JUŻ WYPRZEDZA BOBA!

różowe złoto

Chociaż wiele wskazuje na to, że w tym roku powróci mat , to jednak nie każda z nas chce rozstać się ze swoim rozświetlaczem. Na szczęście mamy dobrą wiadomość – nie musisz rezygnować z blasku, pod warunkiem, że będzie miał różową poświatę. To właśnie różowe złoto na policzkach będzie jednym z największych beauty trendów.

luźne upięcia

Chyba każda z nas tęskniłaby za tym trendem – luźne, niedbale upięte włosy nosi czasem każda z nas, a fakt, że takie fryzury są właśnie w modzie załatwia całą sprawę. Tak było w 2018 roku, i tak będzie też w 2019!

Cieszycie się?