Joan na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii. Ma 55 lat i cierpi z powodu zaburzenia pracy tętnic obwodowych. W wyniku zaawansowania choroby, kobieta musi chirurgicznie usunąć część nogi, aby choroba nie postępowała. Wpadła jednak na pomysł, by zachować skórę ze swojej nogi. Chce z niej uszyć… torebkę. Obecnie Joan poszukuje projektanta bądź projektantki, która zechce podjąć się tego wyzwania.

ZOBACZ TEŻ: 8 kobiet, które zmieniły świat

Kobietę wspiera platforma Sewport.com, która na swojej stronie poszukuje kontaktu do projektanta bądź projektantki, którzy chcą pracować na ludzkiej skórze. Na stronie internetowej można przeczytać, że założyciele bardzo popierają decyzję kobiety i chcą jej pomóc. Zadają też pytanie swoim czytelnikom, że skoro robimy produkty ze skóry, to dlaczego by nie zrobić tego z ludzkiej skóry?

Za projekt i uszycie kobieta proponuje 3 tysiące funtów. Oczekuje też zabezpieczenia skóry tak, by nie ulegała procesom gnilnym ani rozkładowi. Stworzyła też szkic projektu, jak miałaby wyglądać taka torba. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ . Joan twierdzi, że to dla niej bardzo ważne, by zachować skórę:

Wiem, że dla niektórych osób to może być dziwne, a nawet obrzydliwe. Inni myślą, że jestem szalona, ale to moja noga i nie jestem w stanie pogodzić się zmyślą, że gdzieś będzie gnić. To część mnie. Póki żyję, chcę zachować chociaż jej cząstkę.

ZOBACZ TEŻ: CZYM SĄ CERAMIDY I DLACZEGO TWOJA SKÓRA TAK BARDZO ICH POTRZEBUJE

Biorąc pod uwagę fakt, że wiele osób dzisiaj zachowuje swoje zepsute zęby, robi odlewy z mleka z piersi czy męskiego nasienia, nie jest to aż tak odrażające. Niemniej, nadal wydaje się być dziwne.

A Wy zdecydowalibyście się na tak odważną decyzję?