Szukasz pracy w Gorlicach lub zastanawiasz się, czy znajdziesz tam pracowników dla Twojej firmy? Sprawdź, jak wygląda rynek pracy w Gorlicach i powiecie gorlickim oraz jaką pracę możesz znaleźć!

Praca w Gorlicach – lokalny rynek pracy

Na rynek pracy w Gorlicach ogromny wpływ ma położenie miasta na obrzeżach Beskidu Niskiego. Powoduje ono, że dojazd z tego miasta do pracy w innych miejscowościach jest dość utrudniony, stąd wielu mieszkańców szuka zatrudnienia raczej na miejscu. Jednak dzięki potencjałowi turystycznemu oraz przemysłowemu, Gorlice to wiele ciekawych ofert. Szczególne znaczenie ma obszar przemysłowy, który jest częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-park Mielec. Najważniejsze znaczenie ma przemysł naftowy, maszynowy i drzewny – specjaliści w tych dziedzinach mogą liczyć na łatwe znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy na stanowiskach odpowiadających ich kwalifikacjom. Wyszukaj tego typu oferty pracy w sekcji Praca Gorlice.

Oferty pracy Gorlice – turystyka, usługi i produkcja

Dzięki pięknemu położeniu w Beskidzie Niskim oraz licznym zabytkom, Gorlice to regionalna atrakcja dla zwiedzających oraz narciarzy. Oferty pracy w turystyce są dostępne szczególnie w okresie letnim i zimowym, gdy ruch turystyczny jest najbardziej intensywny. W tym sektorze łatwo znaleźć także pracę dodatkową czy zatrudnienie sezonowe. O pracę na etat w Gorlicach najłatwiej w produkcji oraz usługach – właściwie przez cały czas prowadzona jest rekrutacja na stanowiska tego rodzaju, jednak nie należą one do najlepiej płatnych zawodów. W przypadku stanowisk wymagających jedynie niskich kwalifikacji, popularnym wyborem gorliczan jest także praca za granicą, zwłaszcza w krajach, gdzie oferowane stawki są znacząco wyższe niż w Polsce. Dość często są to prace sezonowe, a po ich zakończeniu mieszkańcy Gorlic powracają do domu.

Gorlice – atrakcyjne miejsce do pracy zdalnej

Cudowne krajobrazy i stosunkowo niskie koszty życia sprawiają, że Gorlice są atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla osób wykonujących pracę zdalną. Dostępność nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej sprawia, że bez problemu można pracować w Gorlicach przez Internet dla firm z siedzibami w Warszawie, Krakowie, czy zagranicznych. To doskonały wybór dla wszystkich osób pracujących na umowy o dzieło, zwłaszcza wykonujących zawody takie jak tłumacze, autorzy tekstów, redaktorzy czy dziennikarze. W przypadku, gdy pracodawca potrzebuje od czasu do czasu obecności pracownika w siedzibie, dobre skomunikowanie Gorlic z resztą kraju sprawia, że podróżowanie nie jest dla pracownika zdalnego żadnym problemem.

*materiał partnera