Zbliża się lato, a wraz z nim sezon urlopowy. Warto postawić na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – aktywność fizyczna jest nie tylko zdrowa, ale też przyjemna, szczególnie jeśli zdecydujesz się na nietypowy sport. Szukasz pomysłu na zdrowe hobby? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka ciekawych propozycji, które spodobają się wszystkim miłośnikom sportowych wrażeń!

Kajakarstwo

Popularność sportów wodnych w polskim społeczeństwie stale rośnie. Okazuje się, że aktywne spędzanie wolnego czasu w lub na wodzie może być nie tylko przyjemne, ale też pożyteczne. Jeśli szukasz czegoś dla początkujących, to wybierz kajakarstwo. Na spływach kajakowych po polskich rzekach mogą świetnie bawić się zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni wioślarze. Co więcej, kajak doskonale nadaje się do rejsów po jeziorze, na którym nie trzeba walczyć z prądami wodnymi.

Stand up paddle

Zastanawiasz się nad ciekawą alternatywą dla kajakarstwa? Rozważ rozpoczęcie przygody ze stand up paddle! To popularny sport wodny – wioślarz stoi na desce i odpycha się za pomocą specjalnego wiosła SUP. Stand up paddle można uprawiać właściwie wszędzie, gdzie nie ma zbyt wysokich fal. Najczęściej są to rzeki, ale możesz też wyruszyć na wyprawę po jeziorze!

Przed rozpoczęciem przygody ze stand up paddle musisz się odpowiednio przygotować. Poza wspomnianym wiosłem SUP powinieneś mieć dobrej jakości deskę SUP: https://sportano.pl/sup/deski-sup. To uniwersalne narzędzie, z którego możesz również korzystać nad morzem. W sprzedaży znajdziesz różne rodzaje desek SUP – przeglądając poszczególne modele, zwróć szczególną uwagę na kształt, rodzaj oraz sztywność. Początkujący powinni wybrać deskę typu allround z możliwością pompowania. To najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja.

Jazda na rowerze

Nie wszystkie sporty letnie muszą być nietypowe – czasami warto postawić na sprawdzoną klasykę, czyli jazdę na rowerze. Długie wycieczki po okolicy są przyjemne, a do tego mają korzystne działanie na organizm. Należy się do nich odpowiednio przygotować, i to nie tylko pod względem wyboru trasy. Dobry rower trekkingowy to podstawa – szeroki wybór modeli znajdziesz w sklepie Sportano.pl. Do tego warto dokupić dodatkowe akcesoria, takie jak odzież rowerowa, bidon na wodę, torba podsiodłowa czy uchwyt na telefon. Zakup roweru trekkingowego to niestety sporty wydatek – jeśli zależy Ci na oszczędnościach i planujesz jeździć głównie po mieście, to postaw na tańszy rower miejski.

Squash

Nie wszystkie sporty uprawia się na świeżym powietrzu – czasami ciekawą alternatywą w ciepły, letni dzień jest klimatyzowane wnętrze kortu. Squash to interesujący sport, który przywędrował do Polski z USA. Przypomina tenisa, bo podczas rozgrywki gracze odbijają piłkę za pomocą rakiet. Ich zadaniem jest trafienie w wyznaczone miejsce na ścianie. Squash jest szybszy i bardziej dynamiczny od tenisa – to świetny sposób na regularny trening oraz szybkie spalenie dużej liczby kalorii. Zanim wybierzesz się na pierwszy trening, upewnij się, że w twojej okolicy znajduje się boisko do squasha. Ponadto kup lub wypożycz rakietkę przeznaczoną dla początkujących graczy.

Wspinaczka

Wspinaczka nie jest dla każdego – zdaniem niektórych to sport ekstremalny. W praktyce wszystko zależy od tego, gdzie chcesz się wspinać. Doświadczeni sportowcy wybierają trudne trasy po górach, ale jeśli nie zależy Ci na aż tak dużych emocjach, to zwykła ścianka wspinaczkowa w hali powinna Ci wystarczyć. Wspinanie angażuje niemal wszystkie partie mięśni w ciele, dzięki czemu stanowi świetne uzupełnienie regularnych treningów, a nic nie satysfakcjonuje tak, jak osiągnięcie szczytu!

Ciekawe sporty na wakacje: podsumowanie

Wakacje to doskonały czas na nadrobienie zaległości i pracę nad kondycją organizmu. Najlepszym pomysłem na aktywny wypoczynek są regularne treningi. Możesz sięgnąć po nietypowe dyscypliny, takie jak squash, wspinaczkę czy stand up paddle, lub wybrać bardziej popularne sporty, czyli jazdę na rowerze oraz kajakarstwo. Przed rozpoczęciem treningów odpowiednio się przygotuj i zakup niezbędne wyposażenie!

 

Artykuł sponsorowany