Prawdziwe utrwalenie makijażu to nie lada wyzwanie. Mimo, że producenci bardzo często zapewniają, że ich kosmetyki są ultratrwałe i że nic ich nie ruszy, to mimo wszystko bez utrwalacza (który zapycha pory, a nawet może powodować silne infekcje skórne), często jest to niemożliwe. Wiadomo, że nie mówimy o makijażu, który można polewać godzinami wodą i nic się z nim nie dzieje. Jednak dobrze by było, gdyby bronzer oraz róż nie zniknął z naszych policzków zaraz po wyjściu z domu, prawda? Vlogerki znalazły na to sposób – wyciągnęły go od tzw. Drag Queen, które prawdopodobnie są pomysłodawcami bakingu. Ale od początku.

ZOBACZ TEŻ: PRZEGLĄD NAJLEPIEJ KRYJĄCYCH KOREKTORÓW, DOSTĘPNYCH W DROGERIACH I DYSKONTACH

CZYM JEST BAKING W MAKIJAŻU?

Baking to w zasadzie super łatwe utrwalenie makijażu, do którego potrzebny będzie Ci beauty blender (najlepiej ścięty z boku), puder sypki oraz pędzel. Nie są potrzebne dodatkowe mgiełki, pędzle ani utrwalacze. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by w pudrze sypkim znalazła się również niesławna krzemionka – spokojnie, dzięki odpowiedniej aplikacji, nawet najbystrzejszy paparazzi nie przyłapie Cię z tzw. Mąką na twarzy. Zatem warto wybierać transparetne pudry sypkie, które mają też właściwości matujące.

Poleca się go nie tylko ze względu na mega utrwalenie, lecz także dlatego, że pomaga podkreślić odpowiednie konturowanie twarzy oraz mocno matuje skórę bez niepotrzebnego wysuszania. O ile oczywiście zrobimy to poprawnie.

ZOBACZ TEŻ: 10 NAJDZIWNIEJSZYCH TRENDÓW 2018 ROKU! OKROPNOŚCI UWIELBIANE PRZEZ INTERNAUTÓW!

BAKING: KROK PO KROKU

Warto zacząć od podstaw – kiedy wykonasz już pełny makijaż, położysz podkład, korektor i sprawdzisz, czy produkty się już wchłonęły, możesz śmiało sięgać po beauty blender. Puder za pomocą beauty blendera nakłada się płaską stroną, tą, która ma ścięty róg. Wcześniej wysyp sobie odpowiednią ilość pudru na wieczko bądź inną, czystą i płaską powierzchnię, a następnie zanurz w niej gąbeczkę. Zacznij od nakładania pudru pod oczami. Kierunek? Od zewnętrznej strony oka, po sam nos. Kolejnymi miejscami są brzegi nosa, jego wierzch, czoło oraz linia biegnąca wzdłuż żuchwy oraz broda. Jeśli konturujesz twarz na sucho, warto zrobić to przed nałożeniem pudru za pomocą beauty blendera. Po nałożeniu bronzera, sięgnij ponownie po beauty blender i wzdłuż jednej linii widocznie rozdziel bronzer od dolnej części twarzy.

Teraz musisz… poczekać. Zrób brwi, pomaluj oczy, usta i kiedy skończysz już cały makijaż, sięgnij po duży pędzel, aby ściągnąć widoczną część pudru. Warto jednak zachować tutaj dużą ostrożność i robić to delikatnie od wewnętrznej strony twarzy, do zewnątrz. W ten sposób nie zniszczymy efektu i zapewnimy sobie trwały makijaż. Po wszystkim możesz też nałożyć róż oraz rozświetlacz, jeśli oczywiście używasz obu produktów.

ZOBACZ TEŻ: Internautki zakochały się w halo eye make up. Trudno wyobrazić sobie piękniejszy makijaż!

W sieci nie brakuje filmików, które pomogą Ci szybko załapać o co chodzi. Ta metoda jest super prosta, nie zapycha mocno porów i jest łagodna dla Twojej cery. Proste, prawda?