Cienie pod oczami to zmora wielu osób. Kosmetykiem, który ma się uporać z tym problemem jest sztyft pod oczy. Na polskim rynku proponują nam go dwie firmy – Vichy i Oriflame.

Vichy Oligo 25 ma działanie odświeżające. Producent obiecuje, że nie tylko rozjaśni cienie i opuchnięcia, ale i zniweluje pierwsze zmarszczki. Kosmetyk został przebadany pod kontrolą okulistów. Był testowany na grupie osób o oczach wrażliwych i noszących soczewki kontaktowe.

Zawiera wodę termalną z Vichy, pobudzający krążenie mangan i redukującą opuchnięcia escininę. Kosztuje 65 zł.

Drugi kosmetyk tej samej firmy Vichy Homme, Mag Stick Yeux jest przeznaczony dla mężczyzn – zawiera magnez i kofeinę, ma za zadanie pozbycie się cieni i opuchnięć. Daje uczucie orzeźwienia, nie zawiera alkoholu ani środków zapachowych.

Został uznany za doskonałość roku 2008 według Twojego Stylu. Cena – 58 zł.

Oriflame proponuje nam dwa sztyfty pod oczy: Optimals Time Relax i Optimals, Hydra Energy Cooling Eye Stick.

Pierwszy z nich ma wygładzić delikatne zmarszczki, a dzięki zawartości ekstraktu z czereśni i świetlika łagodzić cienie i opuchnięcia. Cena: 29 zł.

Optimals, Hydra Energy Cooling Eye Stick ma pomóc dzięki swoim właściwościom chłodzącym. Powinien być przechowywany w lodówce, dzięki czemu po zaaplikowaniu odczujemy przyjemne orzeźwienie, wraz z którym znikną opuchnięcia i cienie. Cena – 39 zł.

Tak mówi reklama, a jakie są fakty? Czekamy na Wasze komentarze o działaniu tych kosmetyków.