Myślisz sobie o falach na ocenie, a może o górskich szlakach w słonecznej aurze? Teraz możesz to zobaczyć na monitorze. Algorytm GauGAN2 generuje zdjęcie na podstawie tekstu.

7 zdań, których nigdy nie usłyszysz z ust inteligentnego człowieka

Sztuczna inteligencja przekształca tekst w zdjęcia

W czasie rzeczywistym może powstać zdjęcie na podstawie kilku słów. Dzięki inżynierom z Nvidii algorytm potrafi wygenerować obraz, bazując na wypowiedzianych słowach.

– Algorytm łączy mapowanie poszczególnych segmentów, malowanie i generowanie obrazu na podstawie tekstu w jednym modelu, dzięki czemu jest potężnym narzędziem do tworzenia fotorealistycznej sztuki. Demo jest jednym z pierwszych, które łączy wiele modalności — tekst, segmentację semantyczną, szkic i styl — w ramach jednej struktury GAN. Dzięki temu można szybciej i łatwiej przekształcić wizję artysty w wysokiej jakości obraz generowany przez sztuczną inteligencję – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

Jak działa algorytm GauGAN2?

Nvidia cały czas rozwija algorytmy sztucznej inteligencji. Najnowsze dzieło GauGAN2, pozwoli tworzyć obrazy bez użycia pędzla. Kluczowe będzie wpisanie odpowiednich słów w języku angielskim, które na żywo będą przetwarzane na obraz. Wykorzystywane jest tutaj uczenie maszynowe.

Wcześniej algorytmowi udostępniono potężną bazę obrazów. Sztuczna inteligencja nauczyła się je rozpoznawać i izolować konkretne elementy. Teraz  może nimi mieszać w nieskończoność.

GauGAN2 jest obecnie najbardziej zaawansowanym narzędziem tego typu. Firma udostępniła wersję demo pod tym adresem [http://gaugan.org/gaugan2/?text_input=grass], a użytkownicy mogą sami się przekonać, jak to działa.