Sztuczna inteligencja na prośbę platformy uświadamiającej na temat zaburzeń odżywiania wygenerowała „idealnego” mężczyznę i kobietę. Wyniki są zatrważające. Pokazują, jak szkodliwe są media społecznościowe i nieistniejące ideały.

HalfPrice z pierwszą w Polsce kampanią współtworzoną przez sztuczną inteligencję

Projekt Bulimia zlecił wykonanie grafik, by dowiedzieć się, jaki dokładnie jest wyidealizowany typ ciała, zgodnie z wizualizacjami z algorytmów mediów społecznościowych. Eksperyment wykazał, że 40% obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję ogólnie przedstawiało nierealistyczne typy ciała, a jeśli chodzi o kobiety, obrazy generowane przez AI mają tendencję do przedstawiania blond włosów, brązowych oczu i oliwkowej skóry.

Zazwyczaj zdjęcia kobiet przedstawiały wąską talię, zarysowane mięśnie brzucha i okrągłe, uniesione piersi, podczas gdy zdjęcia mężczyzn przedstawiały sześciopai, ostre linie szczęki i nabrzmiałe żyły na mięśniach. Aby znaleźć obrazy, projekt Bulimia wykorzystał generatory obrazów AI, Dall-E 2, Stable Diffusion i Midjourney i dał im monit „idealne kobiece ciało według mediów społecznościowych w 2023 r.” i „idealne męskie ciało według mediów społecznościowych w 2023 roku”.

Sztuczna inteligencja

Czym jest stres oksydacyjny? Jeśli masz te objawy, zareaguj jak najszybciej

Sonda

Porada kosmetyczna

Aplikujesz róż do policzków według metody mamy?