Szczotkowanie ciała to szybki i prosty sposób pielęgnacji skóry, który przynosi wiele korzyści. Pobudza krążenie, ściera martwy naskórek oraz świetnie ujędrnia skórę. Wiele osób, biorąc kąpiel lub prysznic, używa szczotki do masażu. Istnieje jednak jeszcze jedna metoda, która również pomoże Ci zadbać o kondycję Twojej skóry.

Szczotkowanie ciała na sucho to alternatywny sposób pielęgnacji, który da Ci takie same efekty, jak zabieg, wykonywany pod prysznicem. To azjatycka metoda dbania o urodę, która wykonywana codziennie zapewni Ci rewelacyjne efekty.

ZOBACZ TEŻ: OTO DLACZEGO NIGDY NIE POWINNAŚ ZOSTAWIAĆ MOKRYCH WŁOSÓW PO PRYSZNICU

Pierwszą z korzyści jest redukcja cellulitu – zabieg ten widocznie wygładza i poprawia napięcie skóry. Oprócz tego, metoda ta działa również korzystnie na nasze samopoczucie – szczotkowanie ciała pomaga oczyścić organizm z toksyn i zanieczyszczeń.

ZOBACZ TEŻ: Umiesz odróżnić skórę suchą od odwodnionej? Ta wiedza to gwarancja pięknej cery!

Ten prosty zabieg wymaga od Ciebie tylko jednej rzeczy – zainwestowania w szczotkę z naturalnym włosiem. Szczotkowanie najlepiej jest wykonywać przed kąpielą, a zaraz po niej dobrze jest użyć ulubionego balsamu lub masła (kosmetyki wchłaniają się o wiele lepiej i docierają do głębszych warstw skóry). Cały zabieg działa podobnie jak peeling – relaksuje i dogłębnie pielęgnuje.

Co Wy na to?