Julian Lennon, syn Johna Lennona jednego z liderów i wokalistów legendarnej grupy The Beatles po raz pierwszy zaśpiewał utwór swojego ojca „Imagine”. Muzyk zadedykował go mieszkańcom Ukrainy. Kilkukrotnie zarzekał się, że nie zaśpiewa jednego z najpopularniejszych utworów ojca, ale w ostatnich dniach zrobił wyjątek.

Syn Johna Lennona śpiewa “Imagine” dla mieszkańców Ukrainy

„Imagine” to ballada rockowa z 1971 roku, pochodząca z albumu o tym samym tytule, autorstwa Johna Lennona. Jego syn Julian nigdy wcześniej nie wykonywał tego kultowego utworu. Mimo że piosenka doczekała się wielu coverów i przeróbek, on sam zdecydował się na to dopiero kilka dni temu. Wykonanie pojawiło się na YouTube.

Wojna w Ukrainie to niewyobrażalna tragedia… Jako człowiek i jako artysta czułem się zmuszony odpowiedzieć w najbardziej znaczący sposób, jaki mogłem. Dzisiaj, pierwszy raz w życiu, publicznie wykonałem piosenkę mojego ojca „Imagine”. Dlaczego teraz, po tylu latach? Zawsze mówiłem, że jedynym momentem, w którym rozważę śpiewanie “Imagine”, będzie “koniec świata” – podkreślił Julian Lennon.

Hołd dla Ukrainy. Julian Lennon wykonał utwór “Imagine”

Julian Lennon zaśpiewał “Imagine” w ramach akcji #StandUpForUkraine, zorganizowanej przez Unię Europejską, dzięki której udało się zebrać ponad 10 miliardów euro na rzecz wsparcia Ukrainy.

Stand Up for Ukraine: Igo, Sarsa, Vito Bambino i Young Leosia dołączyli do globalnej inicjatywy

Syn Johna Lennona zaapelował również do przywódców krajów na całym świecie.

W wyniku trwającej morderczej przemocy miliony niewinnych rodzin zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów i szukania azylu gdzie indziej. Wzywam światowych przywódców i wszystkich, którzy wierzą w przesłanie “Imagine”, aby stanęli w obronie uchodźców na całym świecie! Proszę o wsparcie i darowizny od serca. #StandUpForUkraine – napisał.