Na czerwonym dywanie gwiazda musi wyglądać perfekcyjnie pod każdym względem, nad czym czuwa sztab profesjonalistów – stylistów, fryzjerów i makijażystów, którzy dysponują kreacjami, dodatkami oraz kosmetykami z najwyższej półki.

Specjaliści od wizerunku wiedzą jednak, że jakość – zwłaszcza w wypadku kosmetyków – nie zawsze idzie w parze z ceną – wiec nie ograniczają się wyłącznie do marek typu Chanel, Lancome czy Givenchy.

Makijażystka Margott Boccia upodobała sobie róż w kamieniu L’Oreal. Spośród 12 odcieni L’Oreal True Match Blush Boccia dobrała odpowiednie dla różnych typów urody, jakie prezentują gwiazdy, takie jak: Kirsten Dunst, Jessica Simpson, Eva Mendes, Jennifer Lopez, Kate Beckinsale czy Julia Roberts.

-„Gdy zobaczyłam go po raz pierwszy, byłam zaskoczona szeroką gamą odcieni i tym, jak łatwo się go nakłada”. Margot podpowiada też, że aby osiągnąć efekt dziewczęcego rumieńca, jak w wypadku Kirsten Dunst, należy się uśmiechnąć i stosować kosmetyk w najbardziej wystającym punkcie policzka.

 Różowe policzki Kirsten Dunst