Wydawnictwo „DC Comics” oficjalnie przedstawiło już, że pojawi się biseksualny wątek Jona Kenta – syna Clarka Kenta i Lois Lane. Nowy Superman będzie miał romans z mężczyzną – zakocha się w fotoreporterze, który pomoże mu zmagać się z bohaterską presją, jaka ciąży na Supermanie.

Sharon Stone skomentowała sytuację osób LGBTQ+ w Polsce

Biseksualny symbol męskości

W kolejnej serii komiksów DC „Superman: Son of Kal-El” śledzimy losy Jona Kenta, który stał się nowym superbohaterem. Teraz zakocha się w swoim przyjacielu, gdyż jak informuje wydawnictwo: „psychicznie i fizycznie wypali go próba ocalenia każdego, kogo się da”.

Nie znamy więcej szczegółów, jeżeli chodzi o fabułę, ale DC podzielił się dwoma kadrami z najnowszego komiksu. Na jednym z nich Superman całuje się z Nakamurą, z kolei na drugim obrazku siedzą razem na dachu. Fotoreporter, w którym zakochał się nowy superbohater, po raz pierwszy pojawił się w trzeciej serii. To właśnie na nim mógł polegać Kent, gdy wszelkie sprawy bohatera go przerastały.

LGBTQ w uniwersum DC

Tom Taylor, autor scenariusza serii przyznał, że postać Supermana ewoluuje, ale jest zgodna z wartościami, jakie zawsze reprezentował. – Superman zawsze symbolizował nadzieję, prawdę i sprawiedliwość. Dzisiaj ten symbol oznacza coś więcej. Dzisiaj więcej osób może zobaczyć siebie w najpotężniejszym bohaterze z komiksów – przyznał na łamach „CNN”.

Kent i Nakamura to nie jedyni bohaterowie LGBTQ w uniwersum DC. Wcześniej już Tim Drake jako jeden z wielu Robinów był na randce z mężczyzną. Kate Kane, dobrze znano jako Batwoman została ukarana za relację z kobietą. Harley Quinn, która porzuciła Jokera dla swojej przyjaciółki Poison Ivy w serii o Batmanie. Z kolei już od czterech lat w historii Bruce’a Wayne’a pojawia się transpłciowa naukowiec Victoria October.

Piąta seria komiksów DC „Superman: Son of Kal-El” pojawi się w listopadzie.