Początkowo piwo z witaminą D pojawiło się w Kanadzie, ale z czasem ma zostać wprowadzony na inne rynki. Sunbrew 0,0 proc. o pojemności 330 ml zawiera 30 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę D i 60 kalorii.

Shower beer – piwo tylko pod prysznic ?

Corona Sunbrew, czyli pierwsze na świecie piwo z witaminą D

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym organizm ludzki zmaga się z niedoborem niektórych witamin. W tym także witaminy D z powodu braku słońca. W odpowiedzi na ten problem marka Corona postanowiła wprowadzić bezalkoholowe… piwo tą z witaminą.

Według producenta jest to “pierwszy w swoim rodzaju innowacyjny produkt”. Sunbrew zostało wyprodukowane z piwa Corona Extra. Przeprowadzono ekstrakcję alkoholu. Po czym dodano witaminę D z naturalnymi aromatami.

“Po licznych i rygorystycznych testach, Corona Sunbrew 0,0 proc. pokazuje naszą zdolność do znajdowania rozwiązań, luk i możliwości rozwoju jako marki” – przyznał Brad Weaver, wiceprezes ds. badań i rozwoju innowacji w ABInBev [Anheuser-Busch InBev SA/NV].

Łap słońce z Coroną

Koncern ABInBev promuje bezalkoholowe piwo marki Corona Sunbrew w ramach kampanii “Sunshine, Anytime”. Zachęca wszystkich do wychodzenia na zewnątrz i korzystania z promieni słonecznych.

Weaver przyznał, że stworzenie takiego produktu jak piwo z witaminą D wcale nie było łatwym procesem. Problemem jest sama witamina D, która jest bardzo wrażliwa na tlen i światło, a dodatkowo nie jest łatwo rozpuszczalna w wodzie.

“Dzięki naszym ciągłym inwestycjom w innowacje oraz badania i rozwój, nasz zespół był w stanie stworzyć jedyne piwo bezalkoholowe z witaminą D” – dodał.

Corona Sunbrew na razie pojawiła się w sklepach w Kanadzie, ale wkrótce znajdzie się w ofercie produktów na terenie Wielkiej Brytanii. Z czasem innowacyjnym produktem będą mogli cieszyć się piwosze z Europy, Ameryki Południowej i Azji.