Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Oczywiście osobą, która w tym szczególnym dniu przykuwa największą uwagę, jest Panna Młoda ubrana w białą suknię. Odpowiedni dobór stylizacji dotyczy jednak wszystkich zaproszonych gości. Zastanawiasz się jak powinna wyglądać idealna sukienka na wesele? Podpowiadamy!

Jedną z najbardziej pożądanych cech sukienki na wesele jest jej uniwersalność. Warto pamiętać o tym, że dużą część ślubów przyjmuje charakter wydarzenia religijnego i często odbywa się w kościele. Jak powszechnie wiadomo, w świątyniach obowiązuje pewnego rodzaju savoir-vivre, do którego należy się dostosować. Kreacja na wesele powinna być więc na tyle przebojowa, aby pasowała do klimatu weselnej zabawy, a jednocześnie na tyle skromna, aby zapobiec modowej wpadce. Istnieje zbiór pewnych zasad, których przestrzeganie pozwoli Ci idealnie dopasować stylizację do okoliczności. Chcesz je poznać? Czytaj dalej!

Sukienki dla wesele – na jakie kolory warto postawić

Jeśli szukasz stylizacji na wesele, odwiedź camashopping.com – szeroka gama oferowanych produktów sprawia, że każda z pań znajdzie idealną dla siebie kreację. Podstawową zasadą weselnej etykiety modowej jest zachowanie odpowiedniej kolorystyki ubioru. Biel to kolor zarezerwowany dla Panny Młodej, dlatego zaproszone panie powinny unikać stylizacji w tym kolorze. Podobnie zresztą jak w przypadku czerni – kolor ten kojarzy się z żałobą, więc absolutnie należy go sobie odpuścić na przyjęciu weselnym. Wyjątkiem jest sytuacja, w której Państwo Młodzi jasno poproszą o zachowanie spójnej kolorystyki. Nawet jeśli ma być to biel lub czerń, należy uszanować wolę gospodarzy.

Pastele to zdecydowanie najbezpieczniejsza gama kolorystyczna. Neutralne odcienie idealnie współgrają z każdym typem urody. Ponadto są na tyle uniwersalne, że dają paniom nieograniczony wybór dodatków i akcesoriów, które nadają całości wyjątkowego charakteru. Nie zapomnij jednak, że sekretem doskonałej stylizacji jest umiejętne dopasowanie fasonu do typu sylwetki. Dowiedź się, jaki jest typ Twojej figury i kieruj się tą informacją przy wyborze sukienki na wesele.

Jak dobrać odpowiednią długość sukienki na wesele?

Długość sukienki to jeden z głównych dylematów, z którymi mierzą się kobiety przygotowujące się do przyjęcia weselnego. Coraz więcej par decyduje się na organizację przyjęć tematycznych, co znacząco ułatwia wybór. Jeśli jednak Para Młoda nie określiła w zaproszeniu preferowanego stroju, wybór ten spoczywa na barkach zaproszonych gości.

Jeśli przyjęcie weselne przyjmuje charakter wytwornego balu, możesz z powodzeniem postawić na długą suknię, która idealnie pasuje do eleganckiej atmosfery wydarzenia. Jeśli jednak wesele jest organizowane w duchu niezobowiązującej zabawy dla każdego, spróbuj czegoś mniej formalnego – doskonałym wyborem jest sukienka sięgająca nieco ponad kolano, która jest jednocześnie elegancka, wygodna i daje dużą swobodę ruchów w tańcu.

 

Artykuł partnera