Branża kosmetyczna nieustannie poszukuje nowej, idealnej formuły, która sprostałaby wymaganiom wszystkich konsumentek. Niestety na rynku istnieją innowacyjne produkty, których kobiety zdecydowanie powinny unikać: mowa tu między innymi o popularnych w ostatnim czasie tabletkach przeciwsłonecznych.

W opublikowanym we wtorek oświadczeniu Scott Gottliebe komisarz Agencji Żywności i Leków FDA ogłosił, że wysłał listy ostrzegawcze do czterech firm za nielegalne promowanie suplementów diety, które miałyby chronić konsumentów przed niebezpieczeństwem związanym z ekspozycją na słońce.

ZOBACZ TEŻ: W TEN SPOSÓB USTALISZ, CZY TWÓJ KREM Z FILTREM PRZECIWSŁONECZNYM WCIĄŻ DZIAŁA!

FDA oskarżyła marki za zagrażanie zdrowiu ludzi poprzez dawanie im fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Według nich suplement diety nie może zapobiec poparzeniom słonecznym, ograniczyć wczesnego starzenia się skóry lub chronić przed ryzykiem raka!

Wymienione przez nas marki zobowiązane są do ponownego opracowania etykiet marketingowych oraz samych produktów. FDA jest w 100% pewne: nie istnieje pigułka, ani kapsułka, która mogłaby zastąpić krem przeciwsłoneczny.

Producenci tabletek przeciwsłonecznych, powinni zalecać konsumentom stosowanie ich wraz z kremem przeciwsłonecznym! FDA przypomina, aby konsumenci zamiast modnych suplementów, trzymali się sprawdzonych preparatów przeciwsłonecznych w postaci balsamów, kremów, sprejów i sztyftów.

ZOBACZ TEŻ: SAMOOPALACZ W… ŻELKACH?! ZOBACZCIE NOWĄ METODĘ NA ZŁOTY ODCIEŃ SKÓRY!

Korzystałyście wcześniej z takich tabletek?