Znacie to uczucie, kiedy Wasze nowo zakupione kosmetyki (po których oczekiwałyście niesamowitych efektów) przyniosły jedynie wielkie rozczarowanie? My niestety tak, ale okazuje się, że wina niekoniecznie musi leżeć po ich stronie. Czasem za brak efektów odpowiada niewłaściwy sposób ich stosowania.

Najlepszym przykładem jest krem pod oczy. Wiele z nas stosuje go niepoprawnie. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i podatna na uszkodzenia. Aplikacja kremu powinna więc być bardzo delikatna. Kiedy nakładasz krem pod oczy, nanieś tylko niewielką ilość (najlepiej użyj w tym celu serdecznego palca – ma on najlżejszy dotyk, dlatego jest idealny do nakładania kremu na tak wrażliwy obszar).

ZOBACZ TEŻ: NOWY TREND W MALOWANIU PAZNOKCI – LICZNE ZDOBIENIA NA BEZBARWNYM LAKIERZE!

Peelingi działają rewelacyjnie, ale nie każdy wie, że mogą być stosowane tylko dwa lub trzy razy w tygodniu. Nadmierne złuszczanie może spowodować uszkodzenie skóry. Dodatkowo, kiedy stosujesz peelingi zbyt często, Twoja skóra może zacząć wydzielać nadmierną ilość sebum, a to łatwa droga do niechcianych wyprysków.

ZOBACZ TEŻ: RÓŻOWA KATY PERRY W LATEKSOWYM KOMBINEZONIE. WYBÓR STROJU NIE BYŁ PRZYPADKOWY

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że po użyciu suchego szamponu na Twoich włosach osiadł biały proszek? To wcale nie musi być wina produktu, po prostu upewnij się, że trzymasz go w odpowiedniej odległości od swojej głowy (około 20 cm). Następnie odczekaj minutkę i pozwól mu działać, zanim wetrzesz go w skórę głowy. I pamiętaj: mniej znaczy więcej.

Co Wy na to?