Szybkie tempo życia wymaga od nas znalezienia szybkiego sposobu na pielęgnację, która jednak nie zawsze okazuje się skuteczna. Na szczęście powraca moda na slow. Trend ten wszedł już do świata kuchni a i mody, teraz wkracza również na rynek kosmetyczny.

Chodzi tu oczywiście o podniesienie jakości produktów do pielęgnacji naszego ciała. Slow beauty to przede wszystkim szacunek do produktów oraz czerpanie z dobrodziejstw natury.

ZOBACZ TEŻ: TEN KWARCOWY GRZEBIEŃ KOSZTUJE MAŁĄ FORTUNĘ, ALE JEST ZBAWIENNY DLA WŁOSÓW

Sztuczne barwniki, chemikalia i inne „dodatki”, które niestety stanowią sporą część popularnych kosmetyków zamiast pomagać naszej skórze i włosom, albo w ogóle nie działają, stwarzając pozór pielęgnacji, albo nawet ją niszczą i osłabiają jej formę. Masowa produkcja to proces, w którym aktywne składniki roślinne są zamieniane na sztuczne parabeny i konserwanty.

Nowe trendy kosmetyczne to odwrócenie dotychczasowej sytuacji – powrotu do tego, co kryje się w naturze. Tradycyjne metody, dobre wykonanie oraz szacunek do środowiska i ludzi – te wartości przyświecają slow beauty. Świadomy styl życia, w opozycji do szybkiego tempa codzienności to coś, czego potrzebuje każdy z nas.

Harmonia czasu i piękna to główne założenie pielęgnacji wykorzystującej kosmetyki naturalne. Jedną z firm, które promują świadomą konsumpcję jest Aromakit.

ZOBACZ TEŻ: OTO DLACZEGO POWINNAŚ POZBYĆ SIĘ ODŻYWKI DO WŁOSÓW I POSTAWIĆ NA COŚ INNEGO

To jedna z marek, która naprawdę dba o naszą skórę. Aromakit proponuje również profesjonalny dobór składników, które są szczegółowo dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry.

Filozofia slow beauty, którą promuje firma Aromakit skupia się na doborze składników pochodzących z natury oraz wykorzystaniu dawnych procedur, z których uzyskiwane są kosmetyki, co zdecydowanie ma istotny wpływ na ich jakość. Zero sztucznych dodatków i całe mnóstwo naturalnych ekstraktów roślinnych – my jesteśmy zachwycone!

Co Wy na to?