Sztuczna inteligencja coraz bardziej rozszerza zasięg działania. W sieci pojawiła się już lista zawodów, które z czasem przestaną istnieć. Zadania, które dotychczas wykonywane są przez ludzi, w przyszłości mogą zostać przejęte przez AI. Pojawią się także nowe obszary, które będą zależne od funkcjonowania algorytmów oraz aplikacji w środowisku pracy. Zanim jednak stworzone zostaną prawne regulacje i rozporządzenia w sprawie zakresu wykorzystywania sztucznej inteligencji już teraz pojawiają się próby sprawdzania jej możliwości, które budzą wiele emocji.

AI pokazuje, jak wyglądają współczesne standardy piękna

Ostatnio przy użyciu nowych technologii stworzony został obraz idealnej twarzy kobiety i mężczyzny. Na podstawie analizy zaangażowania w mediach społecznościowych oraz milionów zdjęć ludzi umieszczonych w sieci sztuczna inteligencja stworzyła idealne twarze kobiety i mężczyzny. Współczesne „standardy piękna” wywołały spore poruszenie. Projekt został stworzony przez Bulimia Project przy współpracy Dall-E 2, Stable Diffusion i Midjourney. Zdaniem pomysłodawców badania AI stworzyło wizerunki, które są w dużej mierze nierealistyczne. Możemy jednak tylko przypuszczać, że powodem, dla którego sztuczna inteligencja wymyśliła tak wiele dziwnie ukształtowanych wersji sylwetek, które znalazła w mediach społecznościowych, jest to, że platformy te promują nierealistyczne typy ciała – wyjaśnili przedstawiciele Bulimia Project.

Wężowe paznokcie będą rządzić tegorocznymi trendami. Jak wykonać Snake Nails?

Jak wyglądają idealne ludzkie twarze według sztucznej inteligencji?

Według AI idealna kobieta powinna mieć jasne, blond włosy i ciemną oprawę oczu, a jej skóra powinna być w oliwkowym odcieniu. Ciało musi być szczupłe, talia wąska, a brzuch delikatnie umięśniony. Z kolei mężczyzna idealny wyróżnia się ciemnymi włosami i tęczówką oczu. Ma także wyraźnie zaznaczone kości policzkowe oraz linię szczęki oraz muskulaturę.