Przyszedł grudzień. Czas oczekiwania na święta, wspólne chwile z rodziną i odpoczynek w gronie najbliższych. Ale zanim to nastąpi, czytaj, zanim przyjdzie 24 grudnia, musisz zająć się górą rzeczy na JUŻ. Zamknięcie miesiąca, roku kalendarzowego, eventy dla klientów, sprawdzanie wyników sprzedaży, presja czasu i wszechogarniający stres związany z listą prezentów. To bardzo dobry moment na to, by wybrać się na masaż, który pomoże Ci pozbyć się skutków stresu ze swojego ciała. My postanowiłyśmy przetestować masaż na 4 ręce a oto nasze wnioski.

Masaż na 4 ręce jest wykonywany, jak sama nazwa wskazuje, przez 2 masażystki bądź masażystów jednocześnie. Bardzo ważne jest aby robić to w jednym tempie, z zastosowaniem tych samych bądź podobnych technik masażu ciała.

ZOBACZ TEŻ: OTO, JAK DZISIEJSZE IDEAŁY ZNIEKSZTAŁCAJĄ I ZABURZAJĄ BUDOWĘ KOBIECEGO CIAŁA

Przeważnie odbywa się w tych samych warunkach co każdy inny masaż: są świece, nastrojowa muzyka, zapachowe olejki i wszechobecna aura spokoju. Wszystko to ma składać się na możliwie najmocniejsze wyciszenie organizmu, spokojny relaks i chwilę spokoju.

Masażyści zapewniają, że masaż na 4 ręce bardzo korzystnie wpływa na przepływ krwi i pomaga organizmowi oczyszczać się z toksyn oraz nabytego stresu. Uwalnia również ciało od zbędnych napięć, które sprawiają, że czujemy się zmęczeni, zestresowani i nic nam się nie chce. A dzięki podwójnej dawce rąk, masaż wprowadzi Cię w stan głębokiego odprężenia i relaksu.

Jest jeszcze jeden plus z obecności trzeciej osoby w pokoju – w czasie trwania masażu, na ciało osoby masowanej oddziałuje znacznie większa liczba pozytywnych, relaksujących bodźców. Im więcej doznań, tym większa przyjemność i relaks płynący z masażu. Dzięki niemu odpoczywa nie tylko nasze ciało, lecz także obie półkule mózgu. Wiele osób twierdzi też, że ten masaż pozbywa ciało i umysł ograniczających przekonań, otwiera i przywraca radość życia.

ZOBACZ TEŻ: DZIWNY MASAŻ MEGHAN MARKLE. PRZYSZŁA KSIĘŻNA POZWALA WKŁADAĆ SOBIE PALCE DO UST?

Czujesz się zmęczona przygotowaniami przedświątecznymi? Masz wrażenie, że przydałoby Ci się trochę relaksu? Już dziś skorzystaj z masażu na cztery ręce w wybranym mieście w Polsce i zarezerwuj sobie odrobinę odprężenia wraz z Katalogiem Marzeń . Dzięki karcie podarunkowej, którą znajdziesz w najnowszym numerze magazynu JOY, możesz spełnić swoje przedświąteczne marzenie i bez stresu podejść do nadchodzących świąt.

Pamiętaj, że w te święta Ty również jesteś ważna! Nie tylko prezenty i uśmiech innych!