Komentarze zaczną być wprowadzane w Polsce i globalnie do odcinków podcastów na Spotify od dziś, 9 lipca, umożliwiając podcasterom i ich fanom jeszcze lepsze nawiązanie kontaktu. Słuchacze na Spotify mogą zostawiać komentarze do odcinków podcastów, a to od twórców zależy, czy chcą je zatwierdzić, polubić czy nawet na nie odpowiedzieć, zachowując pełną kontrolę nad treściami dodanymi przez odbiorców. Wszystko to wykonają z poziomu swojego konta w Spotify for Podcasters.

5 najlepszych podcastów, które warto zapisać na liście

Spotify wprowadza komentarze do podcastów

Już w 2021 roku Spotify po raz pierwszy wprowadziło narzędzia interaktywne, takie jak możliwość zadawania pytań i odpowiedzi (Q&A) oraz ankiet. Od tego czasu twórcy często korzystają z tych funkcji, aby komunikować się ze swoimi fanami. Tylko w tym roku ponad 9 milionów unikatowych użytkowników Spotify skorzystało z funkcji pytań i odpowiedzi lub ankiet, a liczba odpowiedzi i głosów w ankietach wzrosła o 80% rok do roku.

Jak działają komentarze na Spotify?

Dla twórców:

Wszyscy twórcy podcastów mają kontrolę nad swoją społecznością poprzez nową aplikację mobilną Spotify for Podcasters. Dzięki niej mogą:

– przeglądać i publikować komentarze słuchaczy

– odpowiadać na komentarze

– polubić komentarz

– włączać/wyłączać komentarze dla całego swojego show lub konkretnych odcinków

– otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach,

– uzyskiwać analizy i wgląd w swoją publiczność.

Twórcy mają kontrolę nad komentarzami, które pojawiają się w ich odcinkach — mogą łatwo opublikować lub usunąć dowolną odpowiedź, a także całkowicie zrezygnować z tej funkcji poprzez zakładkę Komentarze na pulpicie nawigacyjnym Spotify for Podcasters. Na początku wszystkie komentarze są domyślnie prywatne i wymagają przeglądu oraz zatwierdzenia przez twórcę.

Dla słuchaczy:

Aby skomentować show, słuchacze mogą przewinąć w dół za kontrolkę odtwarzania podczas słuchania lub przejść do strony odcinka po zakończeniu słuchania, aby zostawić odpowiedź. Mogą oni zdecydować się na otrzymywanie powiadomień push, gdy twórca polubi komentarz lub na niego odpowie.

Więcej informacji można znaleźć na blogu For the Record

Materiał prasowy