Wiele rzeczy zdradza to, jakimi jesteśmy ludźmi. Od drobnych gestów, niewinnych nawyków poprzez sposób wypowiadania się, a nawet kolory, które wybieramy w stylizacjach. Jeszcze innym przejawem osobowości może być ulubiona pozycja siedzenia.

Sposób siedzenia a charakter

Siedząc przed biurkiem w pracy, jedząc posiłek przy stole czy odpoczywając na kanapie przed telewizorem – każdy z nas wybiera ulubioną i wygodną pozycję. Być może lubisz zakładać nogę na nogę albo krzyżować je na wysokości kostek? Każda z tych pozycji zdradza o Tobie wiele informacji.

Kolejność urodzenia decyzuje o charakterze? Według ekspertów młodsze rodzeństwo wyróżniają szczególne cechy osobowości. Wiele osób chciałoby je mieć

Co mówi o Tobie pozycja siedzenia?

Chociaż możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, sposób, w jaki teraz siedzisz, jest cenną wskazówką, która pomaga odczytać Twoje emocje oraz wskazać na pewne cechy osobowości. Niektóre z nich są sygnałem, że nie czujesz się zbyt komfortowo, jesteś onieśmielona lub wręcz przeciwnie – jesteś pewna siebie i dobrze czujesz się w zastanym otoczeniu.

Siedzenie ze skrzyżowanymi nogami na podłodze wskazuje, że czujesz beztroskę i jesteś otwarta na nowe doznania i doświadczenia. Elastyczność potrzebna do siedzenia w ten sposób wskazuje, że nie krępujesz się ludźmi przebywającymi dookoła Ciebie, a Twoje samopoczucie jest bardzo dobre.

Siedzenie z wyprostowanymi plecami i głową odchyloną do tyłu pokazuje, że jesteś pewna siebie i lubisz mieć kontrolę nad sytuacją. Twój charakter jest mocny i dominujący. Dobrze czujesz się jako przywódca grupy.

Toksyczne zwroty. Te zdania mogą wypowiedzieć tylko narcystyczne osobowości

Skrzyżowane stopy świadczą o tym, że jesteś osobą twardo stąpającą po ziemi, a w danym momencie czujesz się komfortowo i nie czujesz żadnej presji.

Skrzyżowanie ramion jest często sygnałem siły, postawy obronnej, ale też pewności siebie. Jeśli przyjmujesz taką pozycję – nie wątpisz we własne przekonania i bronisz swoich opinii. Jesteś stanowcza i lubisz czuć niezależność.

Siedzenie z nogą założoną na nogę to dosyć często wybierana pozycja. W ten sposób lubią siedzieć ludzie, którzy sa kreatywni i pomysłowi. Lubią zmiany i są ciekawi nowych doznań. To urodzeni optymiści.

Pozycja, w której siedzisz bokiem zdradza Twoją zalotną naturę. Lubisz uwodzić i zwracać na siebie uwagę otoczenia. To też oznaka dużej wrażliwości i delikatności.

Jeśli trzymasz ręce na kolanach, może to oznaczać, że jesteś nieśmiała lub zamyślona. Taką pozycję wybierają osoby, które nie lubią wracać na siebie uwagi. Są za to bardzo dobrymi słuchaczami i zawsze można na nich polegać. To osoby miłe i pomocne.