Sen jest zbawienny dla naszego organizmu – pozwala na odprężenie i dogłębną regenerację ale jego zbyt duża ilość może okazać się bardzo szkodliwa dla zdrowia, a nawet życia.

Przeprowadzone przez amerykańskich naukowców badania wykazują, że osoby, które przekraczają zalecaną dawkę snu są bardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe oraz wczesną śmierć.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU SIEJĄ SPUSTOSZENIE NA TWOJEJ SKÓRZE?

Te informacja dotyczą w szczególności osób, które przesypiają ponad 10 godzin – konsekwencje są zatrważające. Badania prowadzone przez Keele University wykazują, że tak długi sen przyczynia się do podniesienia o ponad 30% ryzyka śmierci oraz zwiększenia ryzyka udaru, nawet o 56%.

Przekroczenie optymalnej dawki snu okazuje się być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Badania naukowe dowodzą również, że nadmierny sen jest wskaźnikiem podwyższonego ryzyka chorób układu krążenia.

ZOBACZ TEŻ: TEN KWARCOWY GRZEBIEŃ KOSZTUJE MAŁĄ FORTUNĘ, ALE JEST ZBAWIENNY DLA WŁOSÓW

Według naukowców większość dorosłych osób potrzebuje od sześciu do ośmiu godzin regeneracyjnego snu – jego zwiększona dawka, wcale nie sprawi, że będziemy czuć się lepiej. Wręcz przeciwnie – może nam poważnie zaszkodzić.

Co Wy na to?