Pablo Larrain pozostaje w znakomitej formie. W sieci pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun dramatu „Spencer” opowiadającego losy księżnej Diany, w której rolę wcieliła się Kristen Stewart.

W ten sposób księżna Diana oszukiwała media! Niewiarygodne jak obcinała włosy!

Królowa ludzkich serc

Tytuł dramatu „Spencer” odnosi się do panieńskiego nazwiska księżnej Diany. Główną osią produkcji jest jeden z weekendów na początku lat 90., podczas którego Diana podjęła decyzję o rozstaniu z Karolem. Te wydarzenia odcisnęły piętno na późniejszym życiu księżnej Walii. Główną rolę odgrywa znana m.in. ze „Zmierzchu” Kristen Stewart, z kolei Jack Farthing wcielił się w postać następcy brytyjskiego tronu i syna królowej Elżbiety II. Reżyserem jest Pablo Larrain („Jackie”, „No”), z kolei autorem scenariusza – Steven Knight – twórca kultowego serialu… „Peaky Blinders”.

Wspomniany weekend to okres świąteczny, który Diana spędza w rodzinnej posiadłości królewskiej Sandringham w hrabstwie Norfolk. Wtedy właśnie podjęła decyzję, że chce zakończyć związek z Karolem. Diana Frances Spencer i książę Karol pobrali się w 1981 roku, ale ich małżeństwo nie było udane. Rozstali się w 1992 roku, a cztery lata później doszło do rozwodu.

Sam twórca dramatu Pablo Larrain odniósł się również do produkcji Netflixa „The Crown”, gdzie ostatni sezon został właśnie poświęcony księżnej Dianie i jej relacji z Karolem. Jak zaznaczył, nie chciał oglądać serialu, by jak najlepiej oddać życie głównej bohaterki „Spencer”.

Diana zmarła tragicznie 31 sierpnia 1997 r. w wyniku wypadku samochodowego w Paryżu. Jej synami są książę William i książę Harry.

Kiedy premiera „Spencer”?

„Spencer” zadebiutuje na festiwalach filmowych w Wenecji [1-11 września 2021] i Toronto [9-18 września 2021]. Premiera kinowa zaplanowana jest dopiero na 5 listopada 2021 roku.