Spanie w biustonoszu to temat, który wzbudza niemałe kontrowersje. Wiele osób twierdzi, że to najgorsze, co możemy zrobić naszym piersiom. Dobrze dobrany stanik powoduje jednak, że w ogóle nie odczuwamy tego, że mamy go na sobie. Niektórzy czują się w nim komfortowo do tego stopnia, że nie zdejmują go nawet podczas spania. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które mają duży biust z tendencją do opadania. Większość twierdzi, że w ten sposób udaje im się zachować ich jędrność i zapewnić sobie komfort podczas snu. Ale czy rzeczywiście spanie w biustonoszu przynosi takie korzyści?

Biustonosz to nieodłączny element codziennej garderoby, z którym nie rozstaje się ponad 80 % kobiet na całym świecie. W przypadku dużych piersi pomaga zachować ich odpowiedni kształt i utrzymuje je „na miejscu”. Z kolei mały biust prezentuje się o wiele lepiej w staniku, który ładnie podkreśla piersi, a w niektórych modelach pomaga je powiększyć.

Powrotu tego trendu nie mogły doczekać się wszystkie fashionistki. Oto wzór, który znów staje się modny

Ale co się dzieje, kiedy zakładamy biustonosz również na noc? Amerykańskie badania wykazały, że w przypadku dużych piersi, ta metoda może być skuteczna. Chirurg Randall Havorth opowiedział się za słusznością tej tezy, dowodząc, że spanie bez stanika w wielu przypadkach spowodowało szybszą utratę jędrności i spłaszczenie piersi. Jednak aby nie zaszkodzić zdrowiu i odpowiednio zadbać o skórę i węzły chłonne należy dobrać odpowiedni, specjalistyczny model, bez metalowych elementów, z szerokimi ramiączkami i oczywiście wykonany z przepuszczającego powietrze materiału (najlepiej bawełny).

Czy ten krój spodni będzie znów modny? Coraz częściej widzimy go na instagramie

Jeśli spanie w staniku poprawia wygodę snu i zapewnia komfort psychiczny, nie ma w tym nic złego. Ważne jest jedynie dobranie odpowiedniego modelu, ponieważ zbyt ciasne i wykonane ze sztucznego materiału mogą podrażnić skórę. Aby poprawić jędrność biustu istnieje jednak szereg innych metod. Przede wszystkim ćwiczenia, które pomogą umocnić mięśnie podtrzymujące biust. Oprócz tego warto zainwestować w specjalistyczne kosmetyki nawilżająco-ujędrniające, które pomogą zadbać o jędrność biustu.