Każdego roku goście Oscarów podejmują działania polityczne i korzystają z gali jako platformy informacyjnej. Sięgają do ważnych spraw, a w tym roku nie było inaczej. Gwiazdy skorzystały z okazji, by okazać solidarność z Ukrainą oraz uchodźcami i uchodźczyniami szukającymi schronienia w związku z rosyjską inwazją na ich kraj.

Oscary 2022: Will Smith uderzył Chrisa Rocka za żart na temat łysienia Jady Pinkett Smith

Oscary solidarne z Ukrainą

Na gali pojawiły się niebiesko-żółte wstążki, poszetki i przypinki. Autorem inicjatywy był Anadil Hossain, który jest głównym doradcą ds. komunikacji w UNHCR. „Tegoroczne filmy nominowane do Oscara zawierają kilka potężnych historii skoncentrowanych na uchodźcach, przesiedleniu i przynależności”, powiedział Hossain. I dodał, że „świat jest świadkiem największego kryzysu uchodźczego od czasów II wojny światowej”.

„Chociaż wstążki są symbolicznym gestem, dostrzegliśmy w tym okazję do przekazania szerszego zrozumienia i świadomości tego globalnego kryzysu humanitarnego”, podsumował Hossain. Poniżej znajdziesz zdjęcia gwiazd, które podczas gali rozdania Oscarów 2022 solidaryzowały się z Ukrainą.

Oprah Winfrey wzruszona pomocą Polaków dla Ukraińców. „To poruszyło moje serce”